Egyetemi szakok?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy most gyógytornásznak tanulok, de nem nagyon érdekel ez a szakma (csak a családom miatt kezdtem el, mert szerintük valami "hasznos"szakot kéne elvégeznem- amiben részben én is igazat adok- mert tény és való nem mindegyik diplomával lehet könnyen munkát találni, jó fizetést kapni) de lényegében csak szenvedés nekem ez és csak felesleges pénzkidobásnak tartom /utazás, albérlet stb./ úgyhogy lehetséges, hogy váltanom kéne, mert ez hosszú távon nem biztos, hogy jó.



Tudtok valami érdekes szakot ajánlani, amivel később jól el is lehet helyezkedni?

19/L



2020. jan. 29. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. Gépészmérnök, villamosmérnök, mérnök informatikus, programtervező informatikus, gyógyszerész, általános orvos, fogorvos, vegyészmérnök...
2020. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)


de sajnos a sztereotipiákkal élve lányként (tudom vannak kivételek, egyik ismerősöm is az) nem nagyon tudnám magam ilyen mérnöki pályákon elképzelni

2020. jan. 29. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Tökjó lenne tudni, hogy pl mi érdekel téged. Egészségügy egyáltalán nem?

Egyébként miért ne lehetne egy nő mérnök? Vagy arról van szó, hogy téged nem érdekel annyira?

A sok pénz számít? Mert tanárként biztos lesz állásod, csak keresni nem fogsz sokat. Esetleg nyelvszakokkal nyelvtanárnak elmenni.


Én alapból a gazdasági szakokat javasolnám, ott sok a lány, (és vannak nagyon keresett szakok) de pl gyógyszerészként is sokat lehet keresni. Ezek viszont nagyon külünböző területek, nem tudom, mi vonz téged, mihez van affinitásod.

2020. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!