Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a jogi egyetem?

Mennyire nehéz a jogi egyetem?

Figyelt kérdés
Mennyire kell sokat tanulni? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek a diploma után?Melyik tantárgyak nehezek?

2020. febr. 2. 22:10
 1/4 anonim válasza:
82%

Én az ELTE ÁJK-ra járok, most fogom a negyedik félévet kezdeni.

Eddigi tapasztalataim alapján nagyon sokat kell tanulni, főleg ha nem mindenre elégségest szeretne kapni az ember. Római jog sokak szerint nagyon nehéz, de szerintem inkább csak a hirtelen hatalmas mennyiség az, ami nehézzé teszi. Ha az ember belelendül, és folyamatosan készül év közben, az sokat segít a vizsgaidőszakban. Szerintem a polgári jog egy elég nehéz, számomra az okozza a legtöbb szenvedést.

Diploma után szerintem sok területen el lehet helyezkedni. Sokan már az egyetem alatt ügyvédi irodákban gyakornokoskodnak, ami sok pluszt jelenthet a későbbiekben.

2020. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Én is az ELTE-re járok, és ugyanez a véleményem. Nem egy egyszerű szak, nem lehet úgy végigcsinálni egy átlagos képességű embernek, hogy csak lébecol szorgalmi időszakban, aztán egy kevés tanulással átcsúszik a vizsgákon. Itt még a kettesért is kell tanulni. Nekem több barátnőm is gazdasági egyetemre került, nekik alig van szóbeli vizsgájuk, az írásbelikre meg elég átlagban 4-5 napot készülniük, ha valamennyit foglalkoztak a tananyaggal év közben, például bejártak előadásra.

A jog sokkal elméletibb, nem lehet kimagyarázni azt, amit nem tanultál meg, szóval muszáj folyamatosan készülni, és sokszor nem elég csak a könyvet bemagolni a vizsga előtt. Érdemes bejárni előadásra, repetitóriumra, külön utána olvasni dolgoknak, önszorgalomból akkor is tanulni, ha egyébként mások telenyomják az instát azzal, hogy csak pihennek... Ez a legnehezebb szerintem, hogy rávegye magát az ember a kemény tanulásra, de elhatározás kérdése csak. Ismerek nagyon okos embereket az egyetemen, akiknek elég a kevesebb tanulás is, és ismerek olyat is, aki tényleg állandóan a könyv fölött ül, de végülis ugyanúgy elvégzi a tárgyakat, mint a szuperagyúak.

Ha érdekel a jog, akkor ajánlom, hogy azt válaszd, mert pályaválasztáskor hatalmas bónusz, főleg ha valami jónevű egyetemen tanultál. Nem véletlenül mondják, hogy a jogász a jég hátán is megél. A munkaerőpiac minden területén szükség van jogászokra. Csak fel kell készülni, hogy nem lesz sétagalopp. De ez sem baj, hiszen 5 év múlva meg büszkén viseled majd a dr. előnevet és könnyen találsz majd állást. :) Engem ez motivál nagyon, hogy a mostani kemény munka kifizetődik majd nemsokára.

Ha lennének még kérdéseid a jogi egyetemmel kapcsolatban, nyugodtan írj! :)

2020. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóakhoz, szintén ELTE ÁJK-ra járok, elsőéves vagyok még szóval friss az élmény a középsuli utáni váltásról. Nyugodtan írj,ha érdekel valami:)
2020. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pázmányos vagyok. A nehezén túl vagyok (4. év), de azt hiszem, meg kell lennie valamiféle elhatározottságnak benned, ha vinni akarod valamire. Igaz a mondás, Dunát lehet rekeszteni a jogászokból és azt hiszem, ha valaki már ezzel a kérdéssel kezd, rosszul teszi. A maximumot is túl kell teljesítened, hogy el tudj helyezkedni esetleg jól is keress, megbecsült legyél. Nálunk a második évben akadnak el, hiszen a hatályos joganyag lényegesen nehezebb, mint az első éves jogtöris meg római bohóckodások. Minden lehetőséget használj ki, tanulj nyelveket, olvass sokat a tananyagon kívül, így később olyan alapot kapsz, amivel lényegesen előre vagy másokhoz képest. Hajrá!
2020. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!