Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a kulonbseg a sima keresked...

Mi a kulonbseg a sima kereskedelem es a marketingkommunikacio kozott?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) az iden szeretnek jelentkezni a Bge-re foszkra kereskedelem es marketingre

Az lenne a kerdesem hogy mi a kulonbseg a kereskedelem es marketing( kereskedelem) es a marketingkommunikacio kozott?

Melyikre lenne erdemesebb jelentkezni?

Illetve a koleszos jelentkezest is most februarban kell beadni?

Kinek mi a velemenye a sulirol?



2020. febr. 3. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alapvető különbség az, hogy a kereskedelem és marketing (egyetemi szinten) közgazdásznak számít, a marketingkommunikáció pedig nem. (Azaz a diplomádban az szerepel, hogy "közgazdász ... szakon" az első esetben; a második esetben pedig nem.)


Ennek a későbbiekben az a hátulütője, hogy a marketingkommunikációval nehezebb közgazdász mesterszakokra menni, és általában az álláskeresésnél is hátrányba kerülsz a közgazdászokkal szemben.


A kettő közül emiatt mindenképpen a kereskedelem és marketinget ajánlom, már csak azért is, mert ha nem mennél tovább BSc-re (de amúgy menj!), akkor kereskedelmi FOSZK egy értelmezhető végzettség rengeteg kereskedelmi funkcióban, a marketingkommunikáció FOSZK-kal meg jóval nehezebb az elhelyezkedés.


Általában véve a tanácsom azonban az, hogy csak akkor jelentkezz kereskedelmi FOSZK-ra, ha tényleg született kereskedő vagy. Ez nem könnyű dolog, és ha nincs amúgy kereskedelmi vénád, akkor nem biztos, hogy ez a jó választás.


Én pl. nagyon jó bolti eladó lennék (így is csomószor "sózok rá" mindenféle random vevőkre mindenfélét ha éppen boltban járok :D), de nagyon rossz sales-es. Dolgoztam kicsit reklámértékesítő funkcióban, és nagyon rosszul csináltam, ehhez én egyszerűen nem vagyok eléggé extrovertált. Tehát próbáld meg magad elképzelni különböző kereskedelmi funkciókban, és hogy ezt szívesen csinálnád-e. Az is fontos, hogy nagyon jól beszélj angolul.


Mint ex-BGE-snek az a véleményem a suliról, hogy egy hagyományosan jó iskola (valaha Külkereskedelmi Főiskola), általában jó tanárokkal. Mint mindenhol, itt is volt pár nagyon jó tanár, és volt pár gyengébb, de az oktatás általános színvonala egyébként normális. "Gyakorlatias", azaz valamivel gyengébb szerintem, mint egy Corvinus, ELTE vagy BME, de ennek a gyakorlati életben már nincs jelentősége.


Kérdező nem tudom, hány pontod van, de a másik tanácsom, hogy ha tudsz, akkor inkább valamilyen alacsonyabb pontszámú de még használható BSc-re próbálj meg bejutni; akár úgy is, hogy államilag nem támogatott tandíjasra mész, és dolgozol mellette (amiből röhögve kifizeted a tandíjat). Ha pedig a FOSZK-ra mennél, akkor menj a kereskedelemre és azon erőlködj, hogy bejuss BSc-re később. Elég fontos, hogy legyen egy BSc diplomád később.

2020. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod!! :) kereskedelmire fogom beadni
2020. febr. 7. 09:11
 3/4 anonim válasza:
Ez elég érdekes válasz,ne vezesd félre szegényt ennyi hülyeséggel. Marketing kommunikációval nem mehet mesterre?! Kezdjük ott ez egy felsőfokú OKJ Szakképzés kereskedelem és marketing a neve. Három szakirány között lehet választani: logisztika, kereskedelem és marketingkommunikácio. Beszámítják a kreditek nagy részét az alapképzésbe. Nem hiszem hogy röhögve fizetné ki a tandíjat, mert közgazdász szakon kb negyed millió Ft félévente. Először tájékozódni kéne aztán válaszolni
2020. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó ha nem értesz hozzá, de még olvasni se tudsz, akkor ne szólj hozzá. De szívesen segítek olvasni tanulni:


"Ennek a későbbiekben az a hátulütője, hogy a marketingkommunikációval nehezebb közgazdász mesterszakokra menni, és általában az álláskeresésnél is hátrányba kerülsz a közgazdászokkal szemben."


Nem azt mondtam, hogy "nem mehet mesterre", hülyegyerek. Hanem azt, hogy NEHEZEBB KÖZGAZDÁSZ MESTERSZAKOKRA MENNI. Tényleg az agyam elszáll, hogy valaki még általános iskolás szinten se tud szöveget értelmezni, de már osztja az észt.


Kérdező a hülyeséget ereszd el a füled mellett, és inkább tájékozódj hiteles forrásból. Itt van például egyből a Marketing mesterszak bemeneti követelménye: [link]


Idézem:


4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok


4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehetők figyelembe: a gazdaságtudományok képzési területről a gazdálkodási és menedzsment, a pénzügy és számvitel, a nemzetközi gazdálkodás, a kereskedelem és marketing, a műszaki képzési területről a műszaki menedzser alapképzési szak.


4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a gazdaságtudományok képzési területről az emberi erőforrások, a turizmus-vendéglátás, az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaságelemzés, a közszolgálati, az üzleti szakoktató alapképzési szak.


Utolsó a hozzászólásod többi része is értelmetlen hadoválás, szerintem tényleg tanulj először kicsit kérdezz, aztán okoskodj.


Eszem megáll tényleg.

2020. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!