Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gépészmérnöknek tanulni?

Érdemes gépészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Most leszek 8os és pár éve már az jár az agyamba, hogy szeretnék robotokat tervezni. Eleinte a Robotica műsor miatt tetszett meg, de anya azt mondja, hogy olyan játékrobotokat csak a maguk örömére terveznek a mérnökök.

Akkor miben tudnék elhelyezkedni majd? Vannak még robottervezők? Milyen robotok? Azt gépészmérnökök készítik?

Anya azt is mondja, hogy olyan mérnökséggel kellene továbbtanulnom majd, ami a megújuló energiaforrások kihasználására tervez vmilyen eszközöket. Mert szerinte ennek van jövője.

Tényleg érdemes?

Bocs a sok kérdésért


2010. júl. 22. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Robotikával a mechatronikai mérnökök foglalkoznak, a gépészeknek nem ez a fő profiljuk. Egyik pályával sem jársz rosszul, de talán a gépésszel több a lehetőség.
2010. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az a mechatronikai mérnök miket csinál még?
2010. júl. 23. 08:02
 3/7 anonim ***** válasza:

A képzés célja olyan mechatronikai mérnökök kibocsátása, akik az elsajátított komplex természettudományos, gépészeti, elektrotechnikai-elektronikai, informatikai, valamint gazdasági, humán és nyelvi ismeretek birtokában képesek lesznek mechatronikai eszközök, berendezések felhasználásán alapuló gyártási, szerelési, minőségszabályozási folyamatok felügyeletére irányítására, egyszerűbb mechatronikai szerkezetek tervezésére, valamint mechatronikai berendezések és rendszerek üzembe helyezésére, üzemeltetésére és karbantartására. A fenti célok megvalósításához szükséges, hogy a képzésben résztvevő és az ott tanultakat felhasználó szakember rendelkezzen ismereteinek gyakorlatorientált alkalmazásához szükséges képességekkel és készségekkel, ugyanakkor képes legyen tanulmányainak mesterszinten való folytatására. A mechatronikai mérnök együttműködik a gépészeti, villamos és informatikus szakterületek mérnökeivel, feladatainak megfelelően specializálódhat az egyik, vagy másik szakmai terület felé, amelyre a képzés alapvetően módot ad.


Így akár programozhatsz is számítógép által vezérelt robotokat is. Most elsősorban ne olyanokra gondolj, amik embernek néznek ki (Terminátor =)), hanem inkább csak robotkarok. Biztos láttál már TV-ben autógyártó sort, ahol ilyen robotkarok veszik körbe a félkész kocsit, és hegesztenek itt ott rajta valamit.


De emellett akár gépjárműfékrendszert, marsjárművetautomata mosógépet, kórházi altatógépet, robotrepülőgépet, mobiltelefont, vagy mobilgyártó automata gépsort, távirányítású klímaberendezést, kőolajipari szabályozórendszereket, intelligens fűtésrendszert, esetleg számítógépvezérelt robotokat kell tervezned.


De amit anyukád mond, abban is van valami, még van időd bőven, hogy átgondold, mit is szeretnél. Viszont dicséretre méltó, hogy ennyi idősen már van valami halvány elképzelésed arról, mivel szeretnél foglalkozni az életben. Ajánlok valami jó szakközépiskolát, ahol tudsz informatikát, elektrotechnikát tanulni. Ha esetleg Miskolcon élsz, a Kandó Kálmán Szakközépiskolát tudom ajánlani, oda jártam én is, nagyon jó iskola, jó tanári karral, nagyon jól fel van szerelve, több labor is rendelkezésre áll, van olyan labor is, ahol egy mini gyártósort, Festo, Siemens PLC-ket lehet programozni. Itt egy videó a suliról: http://www.youtube.com/watch?v=b9d91Y-uDpc


Aztán ajánlom a Miskolci Egyetemet is, van mechatronikai mérnök szak is a Gépészmérnöki és Informatikai Kar-on. Aki nem Miskolcra jár, leszólja, de Miskolc más, mint a többi egyetem, csak Sopron, Dunaújváros, Székesfehérváron tudják miért... =)

2010. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A megújuló energiaforrások még nagyon gyerekcipőben járnak, és szerintem mire felkapottabbá válnának, már kifejlesztik a fúziós erőművet. Meg nincs is olyan szak, ami kimondottan a megújuló energiaforrásokra fekszik rá, mert annyira sokrétű a dolog. Pl biodízel, bioetanol inkább vegyészet, míg egy szélerőmű már inkább gépészet.

A környezetmérnökök tanulnak valamit ezekről, de nekik sem ez a fő szakterületük.

Szóval ha a megújuló energiaforrások felé akarsz orientálódni, akkor én a gépész-, vegyész-, vagy környezetmérnököt ajánlanám. De mind írtam, szerintem igazán felkapottak sose lesznek a mai értelemben vett megújuló energiaforrások.


A mechatronikai mérnök meg igazából összekapcsolja a gépészetet az informatikával. Szóval lesz egy erős gépész és infós alapod. A robottervezésnél viszont főképp gyártósorokra kell gondolni.

2010. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát Miskolc nagyon messze van tőlem.

Ez a mechatronikai mérnök jónak tűnik, de 9 év múlva is lesz rá szükség? Mit csinál egy gépészmérnök?

2010. júl. 23. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:
a gépészmérnök neméppen robotokat tervez...
2010. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz megjósolni a jövőt. Jelenleg mérnökökre van igény. 9 év hosszú idő, addig sok minden alakul, de szerintem lesz rá igény akkor is. Meg ha jó vagy, el lehet helyezkedni szinte mindennel.
2010. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!