Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali vagy esti képzésre...

Nappali vagy esti képzésre lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Már van egy alap és egy mesterszakos diplomám, most szeretnék még egy alapszakot. Mivel ez a képzés már nem lenne ingyen, muszáj lenne legalább annyit dolgoznom, hogy tudjam állni a költségeit... Viszont dilemmában vagyok, hogy válasszam-e az esti képzést és szívjak-e munka után még este 10-ig, vagy inkább vállaljam be a nappalit, aztán dolgozom, amikor tudok, végső esetben pedig ott a diákhitel. A szak jó befektetés lenne, emiatt nem aggódom, és bár eddig ia nappali képzésen voltam és tudom milyen, az utóbbi időben elbizonytalanodtam, hogy ne jelentkezzek-e mégis nappalira esti helyett. Hogy az esti mennyivel lesz rosszabb, nehezebb, mennyire leszek egyedül, mennyire maradok ki az egyetemi életből, stb.


Ti mit tanácsolnátok?


2020. febr. 3. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Levelező képzés nincs? Kéthetente pár napot kell ilyenkor suliba járni.

Amúgy meg most nem azért, de megcsináltál egy alap+mesterképzést, és azon izgulsz, h. kimaradsz az egyetemi életből? Lehet lassan el kellene kezdeni a "felnőtt" életet. Hiába lesz még egy diplomád nappalin, ha nincs munkatapasztalatod, gyakorlatod, nehezebb lesz elindulni, mikor tényleg vége az egyetemnek. A diákhitelt meg kerüld szerintem inkább, jó bulinak tűnik, de évekre lekötöd magad vele szerintem.

2020. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem a társasági egyetemi életre gondolok, hanem a szakmaira: duális képzés, pályázatok, hasonlók. Azt sem tudom, milyen a tájékoztatás estin, szólnak - e a szakmai eseményekről, konferenciákról, bevonnak-e úgy például egy coding nightba és hasonló, akár egyetemek közti kihívásokba. Nem kocsmázni meg bulizni akarok, hanem csak attól tartok, hogy túlságosan el leszek szakítva a segítségtől, lehetőségektől.
2020. febr. 4. 00:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges nappalira járni, ha nem orvosit stb. tanulsz. Informatikából pláne. Még a levelező is sok... nézz ki egy szombati levelezőt. Ne aggódj, ugyanaz a tananyag, a vizsgák, a diploma pedig teljesen egyenértékű, már nincs benne, hogy levelező tagozat.
2020. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!