Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a villanyszerelés, és...

Érdekel a villanyszerelés, és megszeretném tanulni. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hivatalosan villanyszerelő lenni (programozó vagyok), csak azt szeretném, hogy értsek hozzá, pl a házunkban megtudjam csinálni a villanyszereléssel kapcsolatos teendőket (elég sok van/lesz).


Nézegettem az OKJ-s tanfolyamokat, és nagyon gondolkozom, hogy befizetek rá, csak kérdés, hogy megéri-e? A papír nem érdekel, habár ha okj a tanfolyam, akkor lehet le is tenném azt is, de nem izgat, ha nem.

Jók-e ezek az OKJ-s tanfolyamok ebben a témában?

Interneten fellelhető-e megfelelő tananyag, amivel magamtól lehetek "villanyszerelő"? (gyakorlati része necces gondolom)



2020. febr. 8. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogyha nem szakember végzi el (ugyanez van a "gázos" feladatoknál is), akkor ha esetleg történik valamiféle kár, például leég a lakás, elektromos tűz miatt, akkor az első kérdés, hogy ki csinálta meg? És, ha kiderül, hogy Te, mindenféle képzettség nélkül akkor a biztosító nem fizet. (Remélem érthető volt a magyarázat)


Szóval autoditakta módon meg lehet tanulni és nem is olyan bonyolult. Én is programozóként dolgozok, de az alapképzésen mérnökinformatikán voltam, ahonnan könnyű szerrel eltudtam sajáítatni eme fortélyokat, hogy mit hogyan. De, ha bármi van inkább hívom a szerelőt mégha magam is megtudnám csinálni.


Szóval, ha magadnak akarod akkor természetesen megtanulhatod netről és meg is csinálhatod, nincs ezzel semmi gond, csak akkor ha valami baj van.


Szóval a legjobb valami papírt szerezni és minden OK.

2020. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kissé kétlem, hogy ez a lakásleégetős ez így lenne. :)

Mert ha gikszert csinálsz, és megállapítják, hogy az okozta a tüzet, akkor hiába van OKJ-s papírod, ugyanúgy te felelsz. Ha meg nincs papírod, te csináltad, és nem szerelési hibából égett le, akkor meg nem.


Hát, a villanyszerelés igazából némi elektrotechnika elméletből, igen jelentős szabványismeretből, némi technológiai ismeretből és közepes készülékismeretből áll. Ezek egy részére bármelyik régi Ipari Szakkönyvtáras könyv jó (ha 1970-ben leírta, hogy milyenre köszörült vésővel kell hatos falat vésni, az, ha vésni kell, ma is érvényes tudomány, de a szerelési módszerek sem sokat változtak, cső a falban, satöbbi, a kapcsolók bekötése meg pláne nem), amelyek Vaterán félezer forintért kaphatóak, illetve netről letölthetőek. Más részükre meg egyik sem jó. Készülékismeretből nyilván a régi könyvek elavultak (csak bizonyos aspektusból), de ha a villanyszerelés fogalmat leszűkíted a lakás villanyszerelésére, akkor nem túl sok szerkezetet kell ismerni. A szabványok nagyon drágák, hát, az egy kényes dolog. A gipsz ugyanúgy szárítja az ember kezét, mint hatvan éve.

Az OKJ-s rendszerről épp most csúszol lefelé, nem? Amúgy sok rosszat lehet hallani, nincs anyag, nincs lelkiismeret, nincs gyakorlat, csak "nagy" pénzek úsznak erre-arra. Történetesen én ismerek egy céget, amelyik roppant lelkiismeretesen menedzseli az oktatást, ilyen is van.

2020. febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak azért mondtam a leégés dolgot, persze drasztikus ellenpélda arra, hogy miért ne Te magad, mert a biztosítók mindig azt keresik, hogy miért ne fizessenek. Ezek meg ugyebár le vannak abba a több száz oldalba fektetve. :). Ugyanolyan marhaság ez is, mint ahogy az, hogyha a forgalmit a kocsiba hagyod és ellopják az autót, akkor máris 20-30%-al kevesebbet fizet. Pedig csak 1 darab papír. De hát tudod..nekik nem érdekük fizetni.
2020. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magadtól ne legyél villanyszerelő, mert ez egy nagyon veszélyes munka! Építőiparban dolgozom, és benne vagyok minden ezzel kapcsolatos csoportban, rengeteg 6-8 osztállyal rendelkező agyoniskolázottat látok, hogy "vilanyszerelest válalok papírom nics 5 éwe csinom". Szerintem akinek köze nincs a villanyszereléshez az ne végezzen ilyen munkát! Pláne ne másnak, és pláne ne kérjen érte pénzt! Régen voltak 6-8 hónapos gyorstalpalók(nem tudom jelenleg vannak-e), de én még azokban sem hiszek. Félév alatt nem hiszem, hogy lehetne JÓ villanyszerelőt képezni, nem véletlen 3-5 év a rendes képzés nappalin. Ha valóban villanyszerelő akarsz lenni akár hobbi szinten is, akkor csináld meg estin! Nem szégyen diplomásként sem! Osztálytársam diplomás programozó és az építőipariba járunk egy osztályba.
2020. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer egy netes hozzászólás után kiszámoltam, hogy a 3 éves nappali képzésből levesszük a metekot meg a magyart (testnevelést, stb), akkor legfeljebb 10 %-al több óraszám jön elő, mint az OKJ-s tanfolyamok hirdetményében. Ami a gyakorlatot illeti, egy életen át láttam, hogy a gyárakban az ipari tanulók söprik az udvart.
2020. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!