Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem való lenne ez a szak?...

Nekem való lenne ez a szak? (kereskedelem és marketing)

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok és 10. Osztályos, tehát év végéig el kell döntenem milyen faktokra szeretnék menni. A kereskedelem és marketing szak számomra a legszimpatikusabb. Mivel tudnám megalapozni a jövőmet? Olyan tevékenységekre, képességek elsajátítására gondolok, amik vagy az egyetemen való boldogulásomban, vagy a későbbi éveimben a segítségemre válnának. Van egy középfokú angol nyelvvizsgám és jelenleg járok német tanárhoz is abban reménykedve hogy érettségi előtt tudnék szerezni ebből a nyelvből is egy középfokú nyelvvizsgát a pontszámok miatt. Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. febr. 9. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Kompetenciák közül nem igazán tudnék mondani semmit. Ha közgazdasági szakközépbe jársz, akkor az szerintem mindenképp segít, hogy a kötelező tárgyak legalapvetőbb részeit nem egyetemen hallod először. Ha sima gimnáziumba jársz, akkor ez nyilván kiesik.


A tanuláshoz kell igazából hozzá szokni, vagy megszerettetni magaddal, ha jó jegyeket szeretnél később, hogy ha van időd, akkor rá tudd magad venni a tanulásra ahelyett, hogy mást csinálsz. Ezt szerintem csak fokozatosan, lassú lépésekben tudod fejleszteni, és 2 év akár elég is lehet rá.


Külön semmilyen képesség nem szükséges hozzá szerintem. Ha elkezded, úgyis fogod látni, hogy mennyire illik hozzád a dolog. Rátermettség nyilván ide is kell valamilyen szinten, de az szerintem nem fejleszthető, hanem a személyiség része.


Egyetemtől függ, hogy milyen tárgyak kötelezőek, de azt talán érdemes valahogy megszokni (bár ezt sem nagyon lehet előre szerintem), hogy lesznek olyan tárgyak, amik sok időt és energiát fognak igényelni annak ellenére, hogy nem látod sok hasznukat (talán nem is lesz, talán csak nem konkrétan marketingben).

2020. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!