Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit választanátok a helyemben?

Ti mit választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Továbbtanulni szeretnék, érettségivel rendelkezem, összesen 260 pontom van, mindent összevetve (duplázással 51 százalék történelem, 76 százalék földrajz, ez utóbbi áll a legközelebb hozzám), jelenleg csak Foszkhoz elég. Van egy két tervem, az egyik az, hogy elmegyek földrajzból emeltezni, s jelentkezek alapszakra, itt leginkább a földrajzot tudnám elképzelni, de sokak szerint egy fabatkát nem érne az a diploma, nehéz is a szak, jelenleg nem tudom érdemes-e megjelölnöm Felvin. S akkor áttérek a Foszkra. Itt van ugyanis 2 olyan szak, ami hozzám nagyon közel áll, az egyik a szőlész-borász, a másik pedig egy most 2020-tól induló fűszer és gyógynövénytermesztő szak. Ezekben el tudnám magam képzelni, még ha nem is gazdagodnék meg velük, abszolút nem ez az elsődleges célom. Nehéz ügy, s tudom, hogy más nem dönthet helyettem, csak elbizonytalanít az, hogy sokan lebeszélnek erről az egészről, s inkább menjek szerintük a Tescoba árufeltöltőnek.
2020. febr. 10. 02:48
 1/4 A kérdező kommentje:
22/F ez kimaradt, ha ez számít még.
2020. febr. 10. 02:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkàbb próbàld meg az emelt földrajzot és a földrajz alap szakot. Többre mész vele, mint egy foszkos képzéssel.
2020. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A FOSZK ugyan nem éri meg, de egy sima földrajzos alapképzésnél akár a szőlész-borász akár a gyógynövényes sokkal jobb téma.
2020. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez eddig 1-1. Az emelt érettségin is erősen gondolkodom, de ugyebár addig csak 3 hónapom van, így nem biztos, hogy van értelme készülni, még ha sok idő is ez előre nézve. Nem tudom.
2020. febr. 10. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!