Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik/mennyibe...

Hogyan működik/mennyibe kerül/mennyi az esélye/meddig lehet? -pótfelvételi-

Figyelt kérdés
államilag támogatott képzésre vettek fel, de nappali tagozaton és rájöttem, hogy nekem jobb lenne a levelezős. viszont annak ellenére, hogy a suliban van támogatott levelezős tagozat, nem vesznek át csak költségtérítéses formában. ha pótfelvételizni akarok, akkor milyen dokumentumokra van szükségem, meddig lehet, mennyibe kerül és mennyi az esélyem, hogy felvesznek (számít, hogy pótfelvételizek, mert a pontjaim megvannak?!)? vagy kérvényezhetem e, hogy az államilag támogatott levelezősre vegyenek fel?
2010. júl. 23. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy a pótfelvételi eljárásban csak azok vehetnek részt, akiket nem vettek fel sehova, illetve, akik nem jelentkeztek sehova. Két dolgot tudsz tenni, vagy beiratkozol a megadott feltételek figyelembevételével és betartásával, vagy nem iratkozol be, és jövőre újra megpróbálod.

2010. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és nem lehet erre valami kérvényt benyújtani? az a helyzet, hogy tényleg elég messze van a suli a lakhelyemtől és ezért akarok levelezőre járni.
2010. júl. 23. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg probléma sajnos, ha nagyon messze laksz. De ott van még a kollégium lehetősége is. Sokkal jobban jársz így, mintha fizetnéd a levelezőt. Az sem olcsó sajnos. A nappali képzéssel pedig részt veszel a közösségi életben, új arcokat ismersz meg, szóval szerintem nappalisnak lenni ráadásul úgy, hogy államilag támogatott nagyon megéri. Van annak is hangulata,hogy bejársz az órákra, nemcsak két hetente egy hétvégére.

Pótfelvételivel pedig tényleg csak az jelentkezhet, akit sehova sem vettek fel. De azért megpróbálhatsz utánajárni tanulmányi osztályon, hátha átvesznek levelezősre, pláne ha megéri neked fizetni is érte.

2010. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. fizetni nem akarok, ezért jelent problémát a dolog. és nemcsak, hogy nem akarok, nem is fogok

2. koleszba nem megyek. egyrészt nincs kedvem, másrészt itt vannak a barátaim, stbstb.

3. oké, hogy f@sza bejárni, de ettől függetlenül messze van és a bérlet ára is sokkoló szinte.

deazértköszi

2010. júl. 23. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!