Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus képzéssel...

Mérnökinformatikus képzéssel milyen célokat érdemes kitűzni magam elé?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem BME mérnökinfóra.Matekból és infóból nem vagyok rossz,ezeket szeretem is.Fizikából is van kedvem tanulni és járok is felkészítésre ha bár érettségizni nem fogok belölle.(úgyérzem nem lesz baj velük)Csak egy végcélt szeretnék kitűzni amiért kűzdhetek és ebben szeretném a tapasztaltabbak tanácsát kérni.Tudom hogy nehéz így választ adni,csak ötleteket kérek hogy esetleg mi lenne az amit mások kitűznének/kitűztek ebben a helyzetben.Köszönöm a segítséget előre is!

2020. febr. 21. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét célokat azért nem érdemes már jelentkezés előtt kitűzni, mert nem ismered még a szakmának a területeit.

Egyenlőre az legyen a cél, hogy felvegyenek és elvégezd az első évet tárgy bukása nélkül a lehető legjobb jegyekkel.

Ahogy haladsz előre a képzésben, egyre több területet fogsz megismerni, amik közül biztosan lesz olyan ami jobban és olyan is ami kevésbé érdekel. Ha ezek közül már körvonalazódik benned mivel szeretnél foglalkozni, onnantól lehet reális célokat kitűzni.

Ha most azt mondanám tűzd ki magadnak a big data terület teljes megismerését, aztán pár félév alatt rájössz hogy téged ez nem is érdekel, hanem inkább a számítógépes grafikában merülnél el, akkor teljesen feleslegesen küzdöttél egy olyan célért amit nem is akarsz elérni.


Én villamosmérnökin eleinte az energetikát, erősáramot vártam nagyon, naivan azt gondoltam hogy majd ezen a területen szeretnék tervező lenni. Aztán kiderült hogy csak papíron hangzott jól, de egyáltalán nem érdekel igazából. Ami nagyon megfogott az pont az ellenkezője az áram erős oldalának. Számítógép-architektúrák, hardvertervezés.


Szóval csak szépen módjával mindent a saját idejében. Előbb tapasztald ki mennyire neked való a képzés, mennyit tudsz magadból kipréselni, ismerd meg az egyetemi rendszert és a mérnökinfó területeit. Hidd el mire oda kerül a sor hogy specializálódni kell, tudni fogod kb. mivel szeretnél foglalkozni és onnantól lehet konkrét karriert illető célokat kitűzni.

2020. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezdj el minél előbb programozni szabadidődben. VIK-en nagyon sok felesleges (ugyanakkor igen nehezen elsajátítható, időigényes) marhaságot fogsz tanulni, emiatt kincset ér minden potenciálisan megtakarított perc.
2020. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt jobban is kifejthetted volna, mert nem egyértelmű, hogy mire gondolsz. Valami terület megismerésére, ahogy valaki itt felvetette, vagy valamilyen átlagot szeretnél elérni, esetleg napi tanulási cél érdekel stb.

Tűzd ki célul, hogy ne csússz, és 3.5 év alatt szerezz diplomát és már jó vagy.

2020. febr. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!