Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a levelező és...

Mi a különbség a levelező és a távoktatás között?

Figyelt kérdés
Főiskolára szeretnék menni , de nem tudom, hogy teljes munkaidő mellett melyik megoldás lenne a jobb . Boltban dolgozom hétfőtől vasárnapig tartó nyitva tartással . A beosztasom variálható ( heti 2-3 szabadnapom van ) . Ugy tudom a tavoktatás esetében fel évente csak vizsgázni kell bemenni , levelezőn pedig 30% a kötelező óraszám . Valóban így van ez ? Ha valaki jártas ebben nagyon hálás lennék érte ha felvilágosítana.
2020. febr. 23. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Levelezőn általában két hetente péntek délután és szombat egész nap vannak konzultációk, de pl. nálunk(ELTE-GTI MSc) pl. hetente vannak szombatonként az órák.

Kötelező minimum óraszámról nem tudok, eddig mindegyiken itt voltam.


Távoktatáson is vannak konzultációk, félévente olyan 2-4 alkalom.

Illetve vannak olyan távoktatásos képzések, ahol az alkalmakon kívül hetente otthonról interneten keresztül kell követni az anyagot.


Szerintem ha neked csak a papír kell, akkor érdemesebb lenne a távoktatást választanod.

2020. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló nem minden egyetemre igaz választ adott. Vannak egyetemek, ahol távoktatáson egyáltalán nincs kontaktóra (konzultáció), egyetlen árgyból sem, mert minden jegyzetekből és online anyagokkal van megoldva, s tényleg csak vizsgákra kell személyesen bemenni. A levelezőn pedig ugyan általában papíron van kötelező megjelenés, de ezt a gyakorlatban általában egyáltalán nem veszik szigorúan, nincs névsorolvasás. Ha valaki konzultációk nélkül is le tud vizsgázni, az megteheti. Ez alól egy gyakori kivétel van: ha műszaki vagy természettudományi jellegű szakra mész, akkor a laborgyakorlatoknál szigorúan veszik a megjelenést, ha pedig hiányzol, be kell pótolni. (Amúgy se tudnád a beadandó jegyzőkönyvet a kísérletekből megírni.)


Ha időben meg tudod oldani, hogy legalább a konzultációk többségén megjelenj, akkor én a levelező képzést javaslom inkább. Fő előnye, hogy személyesen kérdezhetsz a tanártól, ha valamit nem értesz, s azonnali választ kapsz. Emailben ugyanez sokkal nehézkesebb és lassabb. A másik előnye pedig, hogy megismered a hallgatótársaidat, egymást segíthetitek a vizsgákra készülésben (pl. tételek kidolgozását beoszthatjátok egymás között).

2020. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló pedig sajnos nem érti az ÁLTALÁBAN szó mindenható jelentését, ami szó szerint a második szó volt a válaszomban. Emiatt lepontozni..

Sebaj, egyszer csak megtanulsz szöveget értelmezni és nem lesz értelmetlen a jelenléted, mint mondjuk most.

2020. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem én, hanem az #1 és #3 válaszoló nem tud szöveget értelmezni, vagy egyszerűen csak sértődős típus, és ezzel a támadással védekezik. A távoktatásra vonatkozó állításához az #1 válaszában nem írta hozzá, hogy "általában", hanem egyszerűen kijelentette, hogy milyen gyakran vannak távoktatáson konzultációk, amely tehát abban a formában nem volt igaz, félrevezető volt, s annak, aki egyáltalán nem tudja a konzultációkon való megjelenést megoldani, ez döntő jelentőségű információ. Erre írtam, hogy nem minden egyetemre igaz a válasza, hogy kijavítsam. A levelezős konzultációk gyakoriságáról nem írtam egy sort sem!
2020. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit tennék még hozzá, hogy az #1 választ nem én pontoztam le, egyáltalán nem értékeltem.
2020. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2#/4# válaszoló..


Az idei általános felvételi eljárásban 34 szakot hirdettek meg távoktatásos képzési rendben.

Ebből 1 szaknál(EKE könyvtáros)van az az eset, hogy az elején van egy konzultáció és utána nincsen. Az összes többinél van. Tehát elenyésző az a dolog, amiért bedöngöltél pár sort ide.


Én csak azt nem értem, hogy minek kellett ideokoskodni?

2020. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!