Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fedezhetném fel, hogy...

Hogyan fedezhetném fel, hogy milyen terület, képzés, munka stb. passzolna hozzám? Ti hogyan találtátok meg a magatokét?

Figyelt kérdés

Bennem valamiért sosem volt semmilyen ezirányú elképzelés, még csak vágy szintjén sem. Sokaktól hallottam már, hogy például gyerekkoruktól kezdve arról álmodoznak, hogy majd [végzettség] lehessenek és már kisgyerekként is ez volt a legnagyobb vágyuk, erre készültek és hasonlók, de velem ilyen sem volt soha. Én valahogy csak mindig csináltam, amit éppen kellett vagy szerettem volna, úgymond sodródtam az árral, de abszolút nem tudtam, hogy hogyan tovább. Gimisként sem volt semmi konkrét tervem, hogy mit szeretnék tanulni és mivel szeretnék majd foglalkozni, igazából akkor még a lehetőségeimet sem ismertem eléggé. Akkor többen azt tanácsolták, hogy hagyjak ki egy évet, azt próbáljam minél hasznosabban eltölteni (pl. munka, nyelvtanulás, hobbik, nyíltnapok stb., szóval információt és tapasztalatot gyűjteni) és akkor majd könnyebb lesz. Ez így is történt és igazából szerintem semmivel sem jutottam előrébb. Akkor végül jelentkeztem egy egyetemre, amin nem sokára végezni is fogok. Nem bántam meg, de nem is érzem azt, hogy megtaláltam a nekem való szakot/területet és ugyanúgy nem tudom, hogy majd mit szeretnék kezdeni magammal. Én még szívesen tanulnék tulajdonképpen bármit, lehetőségem is van rá és tényleg minden adott hozzá, viszont nem tudom, hogy mit, merre, miért... Pedig azért tényleg nem zárkóztam el soha semmitől sem, mindig minden tárggyal foglalkoztam eleget és mindennek adtam egy esélyt, hobbik terén is elég nyitott voltam és szintén többféle tevékenységet is kipróbáltam, mindenféle véleményt és tapasztalatot is szívesen fogadtam másoktól, dolgoztam, próbáltam minél több információt és tapasztalatot is gyűjteni, kismillió nyílt napon voltam. Ehhez képest pedig kb. semmi. Hiába tetszik meg valami első pillantásra, hiába hangzik valami jól, hiába megy valami vagy hiába vagyok jó valamiben, valamiért sosem éreztem még azt, hogy ez engem ténylegesen érdekel, nekem ez való, én ezzel szeretnék foglalkozni, nekem ez lesz a célom stb. Nem arról van szó, hogy legyen munkám vagy pénzt keressek stb., mert ahhoz nem kell semmi és azt az ember megoldja, mert meg kell oldania. Viszont semmi célom nincsen az életben, semmilyen elképzelésem, semmilyen tervem, semmilyen komolyabb érdeklődési köröm stb. és ez így nem jó, szeretnék találni valamit, ami iránt valóban érzek is némi motivációt és ambíciót. Viszont nem tudom, hogy hogyan. Eddig azt az elvet követtem, amit mindenki szokott mondogatni, hogy "majd megtalálom", de ez eddig nem jött be és igazából erősen kételkedem benne, hogy ez beválik....

21/L


2020. febr. 27. 18:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!