Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME vagy az ELTE hétköznapi...

A BME vagy az ELTE hétköznapi esti, vagy hétvégi levelezős előadásai mennyire látogathatóak szabadon, ha valaki C++ programozást akar tanulni?

Figyelt kérdés
Főként a C#-ot ismerem, de C++-ból nincs tapasztalatom. Van lehetőségem a C++-t, esetleg más órákat megismerni úgy, hogy nem vagyok hallgatói jogviszonyban az egyetemmel?

2020. febr. 28. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

BME-re járok mérnökinfó szakra. Nálunk szerintem az egész egyetemen nincs sok levelező szak, nappalin az előadások pedig hét elején vannak általában. Előadásra minden további nélkül bemehetsz, kutya se nézi, hogy te az egyetemre jársz-e, egy többszáz fős teremben teljesen mindegy, hogy ott vagy-e. Ha gyakorlatra/laborra is akarsz menni, a gyakvezzel/labvezzel kell beszélned, de szerintem ők is megengedik, ha nincs tele a terem.

Prog2 tárgy van villanyon (villamosmérnök) és infón is, de annyira nem nagyon jók az előadók. Ha van bármilyen kinézett előadásod, tárgyad, amit meg szeretnél nézni, írj privátban, elmondom, hol van előadás (Neptunban látom). Pl. van C11/C++11 programozás, Czirkos Zoltán tartja, de az is kedden van.

Itt van még néhány BME-s oldal infóról, C++ témában:

[link]

[link]

Üdv

2020. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
De az előadáson nem fogsz megtanulni. Szemináriumra meg nem mehetsz be. Szóval -tökre felesleges.
2020. febr. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta,a BME mérnökinfón a prog2 nevezetű tárgyon van C++. De arra a prog2-re nem is akarsz bemenni, hidd el nekem :DDDDDDDDDDDDD

És egyébként nem is a nyelv elsajátítása a tárgy célja, hanem az OO programozás. Szerintem egy rendes egyetemen nincs olyan (tantervi) tárgy, aminek a célja egy nyelv megtanítása, mert ahhoz nem kell egyetem és nem is férne bele egy tárgy kereteibe.

Rengeteg online kurzus van, keresgélj Udemy-n, Coursera-n meg még nem is tudom, mik vannak.

2020. febr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első választ kijavítanám annyival, hogy a villanyos prog2 amúgy nagyon jól van tanítva, de amúgy az infós valóban katasztrófa.
2020. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!