Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jelentkeznem úgy a...

Érdemes jelentkeznem úgy a vegyészmérnökire, hogy az iskola utolsó két évében nem tanultam kémiát?

Figyelt kérdés
Emelt bioszos vagyok fakton, és arra gondoltam, ha felvennének, a nyáron átvenném a középszintű anyagot, az egyetemen pedig kiegészítő órákat vennék fel. Érdemes lenne így megpróbálnom?
2020. márc. 3. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Amit számon kérnek, azt meg is fogják tanítani, leadjak és kiadjak az anyagot.

Szerintem nem számít, ha nincs háttered hozzá. Szorgalom bőven elég lesz.

Viszont szeresd is a kémiát, különben nem ajánlom.

Fizika is elég durván lesz, azt szereted?

2020. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon nehéz lesz magas szintű kémia tudás nélkül!!!
2020. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, azért is szeretném ezt választani, mert ezeket a természettudományos tárgyakat (+a matek) szeretem a legjobban :)

Az a baj, hogy sajnos rossz faktra mentem (magyar), nem pedig kémiára, de előtte jó voltam a tantárgyból, és szerettem is, csak akkor régebben még más dolgok voltak nekem tervben. Most a vegyészmérnöki lenne nekem a legjobb cél, legalábbis így érzem, csak aggaszt ez a része a kémiával, és hogy a faktos tudás hiánya mennyire lenne hátrány.

2020. márc. 3. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Hidd el kérdező, hogy nem a múltbeli tudásod fog számítani. Ami kell a vizsgára, azt az egyetemen tanítják.

Nem tudom melyik egyetemre mész, de lennie kell Bevezetes a kémiaba targynak! Vedd majd komolyan és kész. Van ahol létezik felzarkoztato óra is, első félévben.

De én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a fizikan alapuló tárgyak keményebbek.

Ha szereted a kémiát, nem lesz gond. Ha lesz időd nyáron, akkor vedd elő a kémia könyveket. De anélkül is mennie kell. Komolyan szorgalom kérdése az egyetem (és szerencse)

2020. márc. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérjél tanári segítséget esetleg egyetemi előkészítő őp Magister !
2020. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Építőmérnök hallgató ismerősömnek is ezzel tömték a fejét a nyílt napon, hogy majd ott megtanítják a fizikát. Nem volt egy fizikamágus. Hát végzi már egy ideje... És érdekes mód a fizikás tárgyakból bukott sokat.

Szóval nem árt nálad sem, ha nem úgy mész oda, hogy nem a 2 évvel ezelőtti kémiaemlékekre alapozol. Legalább a nyáron juss el egy olyan szintre, hogy egy emeltet meg tudj írni 60%-ra.

Én másik szakra jártam (villamosmérnök), itt is "megtanítottak" mindent. Sokan voltak, akiknek egyes tárgyakat 2-3x is... Persze fő a motiváció, mert ha az nincs, akkor nem éri meg.

2020. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!