Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik okj érdemesebb elvégezn...

Melyik okj érdemesebb elvégezni autó szerelő vagy villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel először alkalmazottként majd vállalkozásba csinálnám.Szempontok, Mennyire van rá igény, fizetés, hosszú távon melyiket éri meg jobban kitanulni,? Aki esetleg benne van melyiknek mi az előnye vagy hátránya? Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. márc. 4. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok komolyabban benne, de én a villanyszerelést választanám. Az autók egyre inkább haladnak a szoftveres irányba, bár marad valamennyi hardveres probléma velük, könnyebben automatizálhatóak a folyamatok és tárolni is kell az autókat és a hozzávaló eszközöket elég nagy területen, amikor otthagyják neked szerelésre, biztosítás kell az egész telepre, stb. Villanyszerelőként te mész máshoz, az eszközök lényegesen kisebbek, hordozhatók, nem kell mások eszközeire, dolgaira tárolással és biztosítással felelned, és a villanyszerelés automatizálásáról még jó sokáig nem lesz szó. Hiányszakma is, belföldön és külföldön is keresett a jó szakember, stb. Így nálam ez nyerne, ha ebből kellene választanom.
2020. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pedig inkább az autószerelőt választanám nem azért mert az vagyok hanem mert vannak amik nem változnak sohasem egy autóban és a korral úgyis haladni kell abba a bizonyos szoftveres elektromos irányba. Ráadásul ahogy elnézem alig van autószerelő és marhára jó kereső állás olyan óradijak mellett mint manapság. Az villamos szakot csak akkor választanám ha elektroműszerész szak.
2020. márc. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 totesq válasza:
Autószerelő. Közel sem kell akkora tudás hozzá mint a villanyszereléshez. Nem köt annyi szabály és előírás amit be kell tartanod. Szerintem.
2020. márc. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!