Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet valakiből lósebész?

Figyelt kérdés
Gondolom állatorvosi a minimum hozzá, de nem találtam ilyen szakállatorvosi képzést...

2020. márc. 10. 00:40
 1/10 anonim válasza:
0%
el kell menni a sztyeppére gyakoraltra és egy évig kell vándorolni mint a céhek
2020. márc. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Nyilván állatorvosnak kell lenni.

Gyakorlatilag ugyanúgy működik, mint az orvosoknál, ha szakosodni akarnak. Rezidensképzésben kell részt venni, aminek a végén szakvizsgát kell tenni, ha sikerül, akkor lesz valakiből lógyógyász. De ez már nem az általános felvételi keretei közé tartozik, azért nem találtál erről semmit.

2020. márc. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Először "sima" állatorvosi diploma kell. Utána 2-3 év gyakorlat. Utána van lógyógyászat szakállatorvosi képzés. De az csak 1 hét / félév (4 félév). Nem ott fogod megtanulni, hanem a gyakorlatban, a kollégáidtól, ha olyan helyen dolgozol, ahol ilyesmivel foglalkoznak.
2020. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, de mint írtam: nem találtam ilyen szakállatorvosi képzést...

Olyat láttam például, hogy "sertés-egészségügyi szakállatorvos", vagy "kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos"...


Lovakkal kapcsolatos csak a "Lovastanár(Hippológus) és -szervező szakirányú továbbképzés" van, de ez nem szakállatorvosinak tűnik és a leírása alapján nem hiszem, hogy ebbe tartozik a lógyógyászat/sebészet:


"Lovasvállalkozás indítására és üzemeltetésére /31/2013. /VIII.9. nemzetgazdasági miniszteri rendelet felhatalmazásával/ lovasoktatásra, nevelésre, iskolai lovasoktatásra, kutatásra, hagyományőrzésre, rendezvényszervezésre, a Nemzeti Lovas Programban szereplő egyes feladatok segítésére képesít.


A Magyar Lovas Szövetség a diplomát edzői regisztrációhoz szakmai végzettségnek ismeri el."

2020. márc. 10. 10:21
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Nincs külön ló-sebész. Vannak lovakra specializálódott állatorvosok, és ők is még specializálódnak abba az irányba, ami érdekli őket, és annak megfelelő továbbképzésekre, előadásokra stb mennek. Pl. az én állatorvosom szakterülete a belgyógyászat, de boncol, műt is (kólika pl). Viszont ő nem reszel fogat, nem rtg-ez.

Dr. Tóth Péter viszont rtg-ez, fogat reszel, általános ló-állatorvosi feladatokat lát el, de ő pl. nem műt meg egy kólikást.


Keress meg ló-állatorvosokat, menj el velük, nézd, mit csinálnak, kérdezz tőlük.

2020. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ezek a szakállatorvosik 2 évesek, ezért nem indul mindegyik minden évben, legsűrűbben 2 évente, de akkor is csak akkor, ha van elég jelentkező.
2020. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És hogy lehet lovakra specializálódni?


[link]

2020. márc. 10. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá külön papír. Elvégzed az állatorvosit, KÖZBEN már keress gyakorlati helyet/helyeket. Végzés után menj lóklinikára és tanulj a tapasztalt kollegáktól. Kb ennyi. Itt nem úgy van mint humán vonalon, ahol kell egy szakvizsga az adott terület műveléséhez. Végzés után azzal foglalkozol amivel csak szeretnél.
2020. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! És az min múlik, hogy felvesznek e majd oda?
2020. márc. 21. 01:11
 10/10 anonim válasza:
Kedves kéredző! ne higgy a többieknek, igen is van ilyen képzés. keress rá, hogy állatorvostudományi egyetem lógyógyászati tanszék és klinika. az oldalukon elég furcsán van leírva, de én egyszer megtaláltam, hogy mi is a folyamat. előtte kisállatpraxist kell végezni, utána lehet belekezdeni a képzésbe, ami lógyógyászat 1/2/3-ból (belgyógyászat, klinikai vizsgálatok stb), továbbá egy 5 éves képzés folyamán a kólikás ló kezelésére lehet specializálódni. mint már említettem, az oldal nagyon furcsán van megcsinálva, úgyhogy lehet, hogy nem pontosak az információim, de remélem, tudtam segíteni :)
2022. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!