Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornásznak szeretnék...

Gyógytornásznak szeretnék tanulni és faktot kell választanom mit válasszak?

Figyelt kérdés
Emelt bioszra gondoltam mindenképpen egyéb?

2020. márc. 10. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Mit szolnal fizikahoz? A szervezet mukodesenek megertesehez egy csomo mechanikai dologra szukseg van. Vagy kemia... az meg erosen kapcsolodik a biologiahoz, raepit a biologia. De a legokosabb - ha nem az erettsegi felveteli pontokra kell meg ragyurnod - ha megprobalsz magad utanolvasni teged erdeklo temaknak. Szoval talan eleg lesz egy faktos targy, mert igy tobb szababidod marad. Nyelvet is erdemes tanulni, ha a szakirodalmat akarod olvasni. Meg tanulastechnikat stb, hiszen az erosen kell majd az egyetemen.
2020. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsőben van valami, de nem igazán van köze a fizikának és a kémiának a gyógytornászhoz. Csak hogy értsd, én ápolónak tanulok, a gyógytornászokkal van egy csomó közös óránk, első félévben volt biofizika, most pedig biokémia, nem tudom a gyógytornászoknak lesz-e majd gyógyszertan, de sejtem, hogy igen és ennyi. Emellett ott van az élettan, az immunitástan, kórélettan és még sorolhatnám, amihez mind-mind kell biológia, úgyhogy én azt választanám és azt is választottam, abból érettségiztem.
2020. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én gyógytornászként végeztem, gimibe biosz kémia faktra jártam. A kémiát sokkal részletesebben tanultuk fakton, mint amennyire később kellett. Egy darab biokémia tárgyam volt, ami épült rá. A bioszra több tárgy is épül, anatómia, élettan, sejtbiológia stb.. Szóval én a helyedben a bioszt mindenképp felvenném, a kémiának olyan sok hasznát nem vettem, a fizika van még esetleg de ha jól emlékszem ott is csak biofizika tárgyam volt.
2020. márc. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másodéves gyógytornász vagyok, mindenképp a bioszt venném fel a helyedben, én is arra jártam, és nagyon megkönnyítette a dolgomat. Van biofizika, biokémia, és 2-3 fizikásabb tárgy is, de a fizikát és kémiát közel sem kell olyan részletesen tanulni mint a bioszt, ez az egész szaknak az alapja (mikrobiosz, élettan, anatómia, stb.) Ráadásul az anat (és a ráépülő mozgástan, ami a leghúzósabb tárgy a szakon) elég részletes, nagyon nehéz egy alapos biológia tudás nélkül nekivágni, és az ötös emelt bioszom mellett is sokat szenvedtem vele. Egyébként csak ajánlani tudom a szakot, én nagyon szeretem.:)
2020. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig válaszokat,nagyon hasznosnak találtam őket, biokémiára gondoltam leginkább, annak talán nagyobb hasznát venném

Lelkesen várom a további valaszokat és köszönöm az eddigieket!

2020. márc. 18. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Énis gyógytornász hallgató vagyok, bioszt mindenképpen ajánlom, ha pedig olyat megtehetsz, akkor kérdezd meg a tanár hogy 11.be járhatsz-e kémiára akár csak úgy kötetlenül. Nekem az nagyon sokat segített a későbbi megértésben, igaz én rendesen felvettem majd évvégén mondtam a tanárnak hogy nekem nem kell a kémia érettségi és jövő évben nem kellett bejárnom
2020. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Biosz és ha van rá lehetőséged egészségügyi alapismeretek. Én abból érettségiztem és rengeteg olyan dolgot kellett megtanulnom, ami később az egyetemen is jól jött. Sok sikert! :)
2020. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én most megyek 12.-be de én biosz matek fakton vagyok. Gyógytornász ismerősöm aki Szegeden végzett azt mondta, hogy nem kellett neki kémia. Matek azért jó, mert ha mégis meggondolom magam az utolsó pillanatba, akkor ott van B tervnek a gazdasági irány :)
2020. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!