Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeptembertől átmehetek egy...

Szeptembertől átmehetek egy magyarországi iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van e esélyem egy budapesti gimnáziumba járni szeptembertől. Most Pozsonyban élek, de nem írtam központit, szóval az az egyetlen esélyem ha átvesznek valamelyik gimibe. Amiket szeretnék:

Legyen a közelében koli (ami nem egy orosz arombunker)

Legyen erős kémiából és bioszból (hogy utána orvosira legyen esélyem)

És vegyenek át szeptemberben.

Előre is köszi, annak is örülnék ha iskolaneveket írtok, vagy oldalakat, ahol tovabb tájékozódhatok. Szép napot mindenkinek! :)



2020. márc. 18. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Bárhova átvesznek, ahol van hely, és olyanok a tanulmányi eredményeid. Sok határon túli jár mo-i középiskolába.
2020. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne a mi véleményünket kérdezd. Nézz utána melyik középiskolákból vesznek fel sok diákot az orvosira (A lista nem lesz hosszú). Koleszra szerintem korlátozottak az esélyeid, az albérlet reálisabb. Ha választottál sulit írsz nekik egy szép levelet, hogy mi az eljárási rend, hogy átvegyenek. Lehet, hogy pár tárgyból (Magyar nyelv? történelem?) különbözeti vizsgát kell tenned.
2020. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gimi mellett nem tudom, miért lenne reálisabb az albérlet, nem élhet egyedül/más korabelivel a gimis egy albiban, hisz még "gyerek". Az albérlet a felsőoktatásban kerül szóba. Gimis koliban van, igen. Meg van minden iskolának, hogy melyik koli jöhet szóba, mikor ennyi idős voltam, volt az osztályban szlovák és vidéki tanuló is, rengeteg kolis volt, volt aki a 4 év alatt több kollégiumot is kipróbált. :) Először iskolákat írj össze, hogy melyik jöhet szóba, és utána azokat érdeklődd meg, hogy melyik kollégiumokban laknak a tanulóik, mi lenne a módja az átjelentkezésnek stb. Az iskola fog tudni a legtöbbet segíteni ebben a helyzetben, de a neten és a gyakorin is volt már hasonló kérdés.
2020. márc. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!