Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök specializációknál...

Vdjshsj kérdése:

Gépészmérnök specializációknál melyiket érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

Tudom elég sokan kérdezték már de most én is megtenném mert éppenséggel specializációválasztás előtt állok és kisebb dilemmában vagyok mert nem tudok dönteni. Én egyelőre a géptervezőn és az anyagtechnológia között vacilálok, de nem zárkózok el más egyéb javaslatoktól sem.

Egyáltalán mennyi jelentősége van a szakirányválasztásnak?

Az adott szakirányokon lévő tárgyak lsitája itt van: [link]


A válaszokat előre is köszönöm



2020. márc. 22. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

"Tudom elég sokan kérdezték már..."

Akkor olvasd el a válaszokat.

2020. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Hát de ez nem így működik,hogy én bemondok egyet és akkor te azt választod, én a modellezés szakirányt választanám mert az áll "HOZZÁM" közelebb, nem tudunk rólad semmit, esetleg egyetemen tanárokkal diskurálj.
2020. márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem tudsz rosszul választani. Minden specializációhoz közeli tárgyat teljesítettél már, így némi rálátásod van, melyik mit is takar. Olyan nagy jelentősége nincs egyébként a választásnak BSc-n.

A géptervező/gépgyártástechnológia valamelyikével nem lőhetsz mellé, de Miskolcon tudtommal nagyon jó az anyagtechnológia is, úgyhogy én ebből a háromból választanék.

2020. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogyan az utolsó mondja, géptervezés vagy gépgyártás a legbiztosabbak.
2020. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menj arra, ami a legjobban érdekel. Ha annyira mégsem jön be, vagy szélesítenia akarod az ismereteidet más területen, MSc-n még midnig válthatsz. Én a BME-n Gépészeti fejlesztő specen vagyok, ami hasonló mint nálatok a Mérnöki modellezés. Ahogy nézem, kb 60% az egyezés a tárgyak tekintetében. Ha nem riadsz el egy kis plusz matektól, programozástól, új szoftverek megismerésétől, és mélyebb elmélettől, akkor csak ajánlani tudom.
2020. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!