3 napja tudtam meg (mint mindenki), hogy hova vettek fel. Szeretnék koleszos lenni és szociális támogatást kapni. Segítség?

Figyelt kérdés
megnéztem, h miket és mikor kell benyújtani, és azt láttam, h rengeteg papír van, és júli 19-től aug 9-ig lehet feltölteni őket. de még neptunos vagy intranetes vagy milyen kell fiókom sincs még, hiszen nem kaptam még meg a levelet az egyetemtől, és némelyik papírt nem tudom mennyi időbe telik beszerezni... nem tudom, most mi van :-/
2010. júl. 25. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Úgy vannak kitaláva a határidők, hogy az elsősök is be tudják tartani. Egyáltalán nem biztos, hogy az a határidő rád is vonatkozik. Várd meg a levelet, abban mindent le fognak írni részletesen. És relax. :D
2010. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

általában úgy állok a dolgokhoz, h "majd minden szépen elrendeződik" de most az egyetemmel kapcsolatban szeretnék mindenre nagyon odafigyelni, nehogy vmi hülyeség miatt lecsússzak valamiről....


azért kösz a nyugtatgatást :)

2010. júl. 25. 23:04
 3/7 anonim válasza:
A papírok nagyrészét meg a neptun kódod valószínűleg mind megkapod levélben, 2 héten belül - valószínűleg előbb. Csatlakozom az előttem szólóhoz, nyugi!:)
2010. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Ne aggódj, időben meg fogsz kapni mindent, ami ehhez kell. Az egyetemtől kapsz majd levelet hamarosan, abban lesz benne a koli igénylő lap. Időd is lesz (ha nem is sok) minden papírt beszerezni hozzá. A szoctámhoz már nem is emlékszem, hogy küldik-e a papírt, vagy hogy van, de arra is lesz időd. Amúgy nálunk annak a leadási határideje szeptemberben van, nem augusztusban, csak a kolit kell nyáron igényelni (de ez engem nem érint).

A szoctámos papírokat nagyjából tudom, persze ez attól függ, hogy neked miről kell igazolás. Ha eltartott vagy, akkor pl. kell a szüleidtől jövedelem igazolás. Mondjuk főleg azt tudom, hogy nekem miket kell beadnom, nem tudom, hogy rád is ezek vonatkoznak-e. Kell nekem pl. igazolás arról, hogy hányan lakunk egy helyen, ezt a népességnyilvántartóból kell kérni, nem sok idő. Postán okmánybélyeg kell, aztán elmenni az igazolásért, amit pár perc alatt kinyomtatnak. Az összes papírt kb 1-2 nap alatt össze lehet szedni.

2010. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Postán okmánybélyeg kell, aztán elmenni az igazolásért, amit pár perc alatt kinyomtatnak"


huh, ezt kifejthetnéd, mert nem világos :)

nagyon nem vagyok otthon papírok intézésében.

2010. júl. 26. 00:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez csak annyi, hogy asszem tavaly vezették be, hogy az egy lakcímen élők igazolásához kell okmánybélyeg. Ha megjegyeztem volna, hogy pontosan mit is kell kérni, akkor megspórolnék magamnak egy utat, de én sem emlékszem sajnos :S Szóval az lesz, hogy bemegyek először a népességnyilvántartóba, ott megkérdezem, milyen okmánybélyeg kell, aztán irány a posta (szerencsére nálunk nincs messze), ott megveszem az okmánybélyeget (ahhoz képest, hogy egy szociális alapon elbírált támogatáshoz kell, igen sokba kerül - pár ezer forint), aztán azzal visszaballagok a népességnyilvántratóba, ott bemutatom a lakcímkárytámat és megmondom, hogy erről a címről kéne nekem egy igazolás, hogy tényleg én lakom ott, illetve hogy tényleg annyian lakunk ott, amennyien. Ott szépen nyomtatnak egy papírt, amin szerepelni fog, hogy kik vannak az adott lakcímre bejelentve.

Ez azért kell, mert hátha egy milliomos nagybácsi is ott lakik, csak nem írod rá a szoctám igénylésre, mert akkor az ő jövedelme is beleszámítana az egy főre eső havi bevételbe, így viszont kiderülne, hogy lakik ott még valaki, és aki ott lakik, attól kell jövedelemigazolás (már ha nem eltartott az illető).

2010. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
majd küld az egyetem levelet, amibe benne lesz minden. így a kollégiumi jelentkezés módja is. szoctámotra meg majd a hök-nél kell pályázni. és lesz vagy egy hónapod, mire le kell adni végleg a papírokat. szülőktől kereseti igazolások, adóbevallás, igazolás az egy háztartásban élő kszámáról... tényleg elég sok minden, de meg lehet oldani, ne aggódj. bármi kérdéssel lehet fordulni a hök-ösökhöz, végülis azért vannak, hogy segítsenek. ;-)
2010. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!