Milyen szak foglalkozik esetleg ilyennel?

Figyelt kérdés

Szóval egy év múlva érettségizem, és nem igazán tudom, hogy mivel tanuljak tovább, ugyanis az eddigi terveimet már elengedtem.


Nagyon szeretek más országok kultúrájával megismerkedni, esetleg nyelveket tanulni, szóval eköré épül valami féle szak? Ha igen, milyen egyetemeken tanítják?

Egyébként viszonylag kezd fejlődni az angolom, némettel is kezdek haladni. Érdekel az irodalom, illetve a nyelvtan. Történelem is érdekel, viszont az évszámok azok vagy megmaradnak, vagy nem.



#egyetem #humán ##kultúra
2020. ápr. 6. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
nyelvszakok, magyar, töri, néprajz, kulturális antropológia
2020. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Anglisztika, germanisztika... Ha több nyelvet beszélsz, akkor nem lesz nehéz elhelyezkedned.
2020. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Hát én ellent fogok mondani. Tanulj értelmes hiányszakmát, vagy keresett diplomát szerezz és szabadidődben foglalkozz mások kulturájával, ha nem akarsz éhenhalni! Nem hiszek az ilyen foglalkozz azzal, amit imádsz, aztán vagy lesz minimálbéred vagy nem hozzáállással. Legyél egy átlagos webfejlesztő és utazz a fizudból körbe a bolygón! Ennek van értelme. Merengeni a törikönyv felett munkanélküli segélyen otthon nincs.
2020. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
45%

Rokonom ment nemzetközi kapcsolatokra. De ott magas a mérce. Volt egy orientációs vagy milyen nap, amikor bment egy nagykövet. Kérdezte ki beszél nyelvet, az tegye fel a kezét. Aztán mondta, hogy aki angol, német, franciát beszél az leteheti, mert az alapfeltétel abban a szakmában, mint levegőt venni, stb.

Szóval, ha addigra meglesz az angol és német/francia 2 db C1, hogy majd az egyetemen legyen energiád spanyolt, oroszt, üzbéget vagy vietnámit tanulni, akkor hajrá!

2020. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy ismerős csaj valamilyen nyelvszakot végzett (nem angolt, németet, kevésbé felkapottat), aztán elment az Emirateshez légiutaskísérőnek. Bejárta az egész világot, rohadt jól is keresett, amit ügyesen kezelt, aztán most utazásokat szervez irodában, ezzel is átlagosan keres(ett). A vírus persze durván betette a kaput, de erre senki nem számított.
2020. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Kulturális antropológia vagy társadalmi tanulmányok lenne a te barátod, de ezek a fidesz bezáratta alapképzésben 😡


... úgyhogy marad a szociológia alapképzés + kulturális antropológia mesterképzés. De üzleti értelemben valóban jobban jársz például egy nemzetközi gazdálkodás szakkal.


A nemzetközi kapcsolatok illetve nemzetközi tanulmányok c. saláta szakok felejtősek.

2020. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

#5

Csak légiutas kísérőnek nem elég nyelvet beszélni. Elég sok feltétele van, hogy valaki az lehessen. Pl ha a kérdező 155 cm körül van akkor már felejtős. És még rengeteg mindent néznek.


Amúgy kérdező, szerintem is valami értelmesebbet tanulj, ezzel meg foglalkozz szabadidődben Egy félévet tanultam keleti nyelvek és kultúrák szakon. Szerintem nem kell magyaráznom, hogy miért... Azóta már váltottam.

2020. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

" A vírus persze durván betette a kaput, de erre senki nem számított."


Egyetlen terület dolgozóinak nem hozott ez érvágást, és csak ismételni tudom magam: IT. Minden más lutri és az is marad.

2020. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
7-es, ezzel én is tisztában vagyok. Csak feleslegesnek gondoltam ideírni egy regényt, mert nem biztos, hogy érdekli a kérdezőt egyáltalán a lehetőség. Ha meg igen, úgyis utána fog nézni. A felsorolt egyetemi szakoknak is lehetnek akadályai, mégse fejtette ki itt senki.
2020. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
18:58 nem mindenki elég okos vagy tehetséges ahhoz hogy webfejlesztő legyen. Az élet nem úgy működik, hogy kinézed mivel lehet a legtöbbet keresni és azt tanulod. Ha így lenne mindenki orvos meg mérnök lenne. Van aki egyszerűen képtelen bizonyos dolgokat megtanulni, megérteni. Vagy ha meg is tudja tanulni, annyira aránytalanul sok energiába és szenvedésbe kerül, hogy lelkileg/testileg tönkremegy bele. Tudom valószínűleg olyan igazi magyar ember lehetsz aki szerint csak az a betegség, ami vérzik, de sajnos az embereknek érzelmeik is vannak, és tönkre lehet menni, komoly betegségeket szerezni abban, ha valaki olyat csinál amit utál.
2020. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!