Milyen az asztalos munka?

Figyelt kérdés

A Képzőművészeti egyetemen gondolkodom, hogy megprobalom. Azonban nagy álmom volt mindigis bútorokat tervezni/ készíteni és fával dolgozni. Viszont etéren semmi tapasztalatom nincs ( lány vagyok elég gyenge kezekkel).

Milyen az asztalos / famuves munka? Ajánlanátok? Milyen munkákat szoktak kapni leginkább? Mennyire lehet megélni belole/ mennyit lehet vele keresni?



2020. ápr. 8. 01:00
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Én is lány vagyok, de a családban van asztalos. Ő már vállalkozó.

Figyi, ha lelkiismeretesen és NAGYON keményen dolgozol, jó helyed is lehet a szakmában. Hosszú és kemény munka még vállalkozásod lesz, de ha igazán szereted megéri. Leginkább magánemberek azok, akik keresnek asztalosokat, hogy méretre gyártson nekik bútorokat, esetleg ablakokat rakjanak be nekik vagy ajtókat, de rengeteg hatalmas, más munkájuk is van - szerintem pont ezért szép szakma, főleg ha művészi is vagy. Erős kezek kellenek hozzá, jól kell ismerni mindenféle gépet és fát, kezelni is tudni kell őket. A fizetésről csak annyit: változó. Nettó 130-tól a csillagos égig, attól függ, milyen helyet találsz. Ha a fent leírtaknak megfelelsz (erős kezű, értelmes, tisztában van azzal amivel dolgozik, határozott, és nem nyávog ha munka van, keményen dolgozik) akkor nagyon jó helyre is bekerülhetsz, ami jól fizet (ez is eltérő, pl területenként). Egy forgalmaabb városban jó asztalosként megkeresheted a nettó 250-et is, de akár vidéken is, csak itt is meg kell választani a jó munkahelyet. Munka az van és is lesz mindig, csak jó munkaerőt nehéz találni :/

2020. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!