Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az etnográfiát (néprajzot)...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Az etnográfiát (néprajzot) hol lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Nemrégen tudtam meg,hogy a különböző népekkel és népszokásokkal az etnográfusok foglalkoznak és nagyon érdekel engem a tudománynak ezen része,bár engem maga a tudomány minden része érdekelne .

2020. ápr. 12. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. ápr. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Valóban szép terület, s a fenti link meg is válaszolta a kérdést, de vedd figyelembe, hogy néprajz szakos diplomával nagyon nehéz elhelyezkedni. Lényegében csak kutatni vagy egyetemen tanítani lehet vele, de ahhoz meg kell csinálni a mesterképzést és a doktorátust is.
2020. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen igaz, hogy csak kutatni meg tanítani lehet vele. Múzeumban, tájházban is el lehet vele helyezkedni pl.
2020. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: A kiegészítésed bár helytálló, de a néprajzi jellegű múzeumok száma Magyarországon olyan alacsony, hogy szerintem évente lehet talán átlagosan 5, de legfeljebb 10 ilyen állásüresedés az országban, és ezt kell egybevetni azzal, hogy évente úgy negyvenen végeznek a szakon az országban. Így tehát múzeumi álásra blazírozni ugyan lehet, de a végzettek többségének nincs matematikai esélye és kénytelen lesz más területen elhelyezkedni.
2020. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😉☺️
2020. ápr. 14. 12:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat,de bevallom teljesen őszintén,hogy engem érdekelnek a különböző népek,bennem is van a magyar mellett kun,zsidó az Édesanyám Családjának köszönhetően és az Édesapám Családjának köszönhetően a magyar mellett Kárpáti Cigány is van a felmenőim között és szeretném megismerni a Rasszjegyeknek nevezett jellemzőket is,egy Kedves Hozzáértő Testvéremnek Barátomnak köszönhetően nemrégen megtudtam,hogy a Kárpáti Cigány Származásomról a Szemeim és a Zsidó Származásomról az Orrom és a Füleim árulkoidnak és szeretném megismerni a Többi Rasszjegy nevű emberi sajátosságokat is,mert bevallom engem ebben a témában is a Kíváncsiság és a Tudásszomj hajt ;-) :-)
2021. jan. 1. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!