Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte Bárczi, gyógypedagógia?

Elte Bárczi, gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Bárczisok! Továbbtanulás előtt állok, és érdekel ez az pálya. Olyankor mi történik, ha az általam választott szakirányra nem vesznek fel? (Vagy mert nem vagyok alkalmas, vagy mert nincs elég hely)

2020. ápr. 15. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is oda készülök, remélem, nem baj, hogy válaszolok. Két szakot kell választani. Ha logopédiára mész, akkor csak azt az egyet lehet. A szakiránypár-választáskor szakiránypáronként rangsorolni kell a választható kombinációkat (tehát mindegyik kombinációnak szerepelnie kell a jelentkezési lapon), így valahova mindenképp bekerülsz, olyan nincs, hogy sehova.
2020. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ohh, értem, így már világos.. Viszont nekem 2 szakiránypár van, ami szóba jöhet, a többi viszont semmiképp. Így fogalmam sincs, érdemes-e megpróbálnom...

Egyébként köszönöm a válaszod!

2020. ápr. 15. 18:35
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt esetleg nem tudod véletlen, hogy hány ember vesznek fel egy szakpárra és a logora? Mert én csak annyit tudok, hogy összesen 220 embert.
2020. ápr. 15. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Logopédiánál is kell másik szakirányt választani. Nappalin mindenképp kettőt kell választani!

Logopédián és hallás szakirányon van félév környékén alkalmassági vizsga, a nélkül be sem kerülhetsz a szakirányra. A többinél a félévi vizsgajegyeid átlaga alapján tudsz bekerülni. Néhány szakirány népszerű, oda jobb átlag kell (pl. autizmus pedagógia, néha szomatoped).

Amikor jelentkezel a két szakirányra, rangsorolnod kell a többit is egy táblázatban, és ha valamelyik szakirányra nem kerülsz be, automatikusan a következőbe fog besorolni, amit bejelöltél 2.helyen. Van, aki nem kerül be a preferált szakirányára, és jövőre újra megpróbálja (persze ezzel veszít egy évet).

Néhány szakiránypár nem szokott indulni vagy érdeklődés hiányában, vagy mert nem tudják az órarendet úgy összeegyeztetni (pl. autizmus-látás ritkán indul, de előfordult már, h logo-autizmus szakiránypár sem indult abban egyik évben). Ezt is csak az első félév végén fog kiderülni.

2020. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a másik kérdésedre, hogy egy szakirányra hány embert vesznek fel: nagyon vegyes. Pár évvel ezelőtt pszichopedre kb 60-70 embert felvettek, míg autizmusra kevesebb, mint 40-et. Logora úgy emlékszem, kb 50-60 fő volt, de nem azon a szakirányon végeztem, remélem nem mondtam butaságot.
2020. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Pszichoped.-Tanulasban ak. szakirányra nem tudod esetleg, mekkora a túljelentkezés? Illetve el lehet-e helyezkedni ilyen végzettséggel?

Illetve, hogy logopédiára is mekkora a túljelentkezés?

Köszönöm előre is, ha tudsz segíteni.

2020. máj. 1. 13:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A tanulásban akadályozottak szakirány elég népszerű, viszont ott a legnagyobb a keretszám, szóval szinte mindenki bekerült, aki szeretett volna. A pszichopedagógiáról nem tudok sokat sajnos. Logopédiára 60-an mehetnek azt hiszem, és oda csak akkor necces a bejutás, ha az alkalmassági vizsgálaton nem javasolnak. Itt megtalálod egyébként a létszámhatárokat szakirányonként: [link]
2020. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. máj. 6. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha a logopédia érdekel, akkor abban az esetben csak egy szakirányt választasz, minden másnál kettő van. Idén kb. 60 embert vettek fel. A többi szakirány esetében leginkább az autizmusnál kell magasabb átlag(idén ez kb 4.1 volt), tanulásban akadályozottak pedagógiája esetében pedig nagy a keretszám, oda nagyon sokan be tudnak kerülni.
2020. máj. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!

Azért azt tudnod kell, hogy rengeteg gyermeknél áll fent halmozott sérülés, ebből kifolyólag az, hogy ragaszkodsz egyes szakirányokhoz nem túl szerencsés, mert egyrészt már az egyetemen is - nem túl részletesen, de -fogsz tanulni a többi fogyatékosságról is, a gyakorlatban pedig biztosan fogsz velük találkozni.

2020. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!