Mivan akkor, ha biztosra tudom, hogy alkalmas lennék egy egyetemi szakra, de csak egy olcsóbbat tudnék kifizetni, azt is nehezen?

Figyelt kérdés

A metu tandíja írto sok, azthiszem 600.000/félév

Azt viszont nekem esélyem sincs kifizetni.

Épp ezért az EKE egyetemet választottam,mert ott csak azthiszem 350.000/félév


Mindenkép vmi animációs szakra szeretnék menni. Ismerek egy metus hallgatot és míg ő egyetemes én 9.-be elérem a szintjét.


2020. ápr. 18. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron ez az álmod, utána lehet nézni ösztöndíjaknak, biztos az egyetem is felajánl segítséget. Végső esetben pedig ott a diákhitel. Nem kell eldobni rögtön az első akadálynál.
2020. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyetértek az elsővel. Ha igazán erre vágysz, akkor küzdj érte, ne add fel! Sok sikert!
2020. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Metun biztos nincs annyi egy félév..

Amire én szerettem volna menni az több mint 1 millió lett volna (6 félév)

250.000-300.000 Ft egy félév a metun

2020. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg a csak tandíjra fordítható diákhitel kamata 0%.

Ha tényleg olyan profi vagy (és leszel is) mint mondod, akkor nincs kérdés. Vedd fel a diákhitelt aztán majd szépen visszafizeted.

Talán arra is van lehetőség, hogy csak egy részét fizeted diákhitelből tehát azt is megtudod csinálni, hogy 350.000-et kifizetsz és a maradék 250.000-et diákhitelből.

Ha jók a kilátások későbbi jövedelem kapcsán akkor megéri felvenni.


Én egyik egyetemet sem ismerem a kettő közül, viszont ha nincs nagy különbség az oktatás színvonalát tekintve, akkor nincs értelme a drágábbra menni.

De ha van különbség a drágább javára és a munkaerőpiacon is jobban elismerik akkor menj oda.

2020. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az EKE egyetemen nincs animáció, csak képalkotás és tervezőgragika szak. A képalkotás az hasonlít az animációra, azthiszem.
2020. ápr. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!