Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van tapasztalatotok a Hageni...

Van tapasztalatotok a Hageni Távegyetemmel?

Figyelt kérdés
Jó, rossz, nehéz, elismert? Kacérkodom a beíratkozással, de félek, hogy nem bírnám az iramot.

2020. ápr. 23. 09:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Kis tapasztalatom van.


1. Nagyon jó.

2. Nagyon elismert. Németországban többet ér a diplomája, mint akármelyik magyar egyetem (na jó a SOTE-nél nem).

3. Nagyon nehéz. Főleg a formátum miatt, hogy magadnak kell tanulnod, és németül. Viszont a magyar központ sok segítséget nyújt, vannak konzultációk stb.


Ha ez lenne az első diplomád, akkor azt javaslom, inkább menj rendes nappali egyetemre. Az FH nagyon hardcore elsőre.

2020. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tanultam már korábban is, de az egy tanárképző volt. A nyelvet egész jól beszélem (felsőfok).Az bizonytalanított el, hogy még senkivel nem találkoztam, aki elvégezte volna. Mármint magyar.
2020. ápr. 25. 21:53
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Van. Oda járok.
2020. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, hamar elküldtem a választ. A FernUni elég elismert, a munkáltatók szeretik Németországban. A távoktatás, mint képzési forma nem való mindenkinek, ezt a hallgatónak magának kell tudni, hogy alkalmas-e rá. Hogy mennyire nehéz: az első diplomámat a SOTE-n szereztem orvosin, számomra azzal összehasonlítható a nehézsége. Matematikus BSc-re járok, a képzés harmadán vagyok túl.
2020. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy szakonként, tárgyanként változó, de általánosságban tudnátok valamit mondani, hogy mennyit és milyen időbeosztással tanultok? Nagy segítség lenne a döntésben!
2020. ápr. 25. 22:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Választhatsz, hogy hány tárgyat veszel fel, nem muszáj teljes időben végezni a tanulmányokat. Viszont (matekon legalábbis) 5 kredites tárgy kevés van, a legtöbb az nagy, 10 kredites kurzus. Ezekből ugye 3 db lenne egy-egy teljes tanulmányi idejű félévben (30 kreditpont). Az első két félévet úgy csináltam, hogy mellette teljes munkaidőben dolgoztam aneszt-intenzívesként egyetemi klinikán, ügyeletekkel, mentőhelikopterrel meg mindennel (itt kint, Németországban). Sikerültek a vizsgáim, de teljesen ki voltam bukva fizikailag, ezért munkahelyet váltottam, és most egy kisebb helyen 70%-ban dolgozom csak. Így azért könnyebb valamivel. Arra számolhatsz, hogy 30 kredit/szemeszter kb. egy teljes munkaidős állásnak felel meg, kevesebb kredit arányosan kevesebbnek. A legtöbb tárgy 7 fejezetre tagolódik, ezeket 2 hetes ritmusban kell feldolgozni, pl. beadandókat leadni. Utóbbiak legtöbbször nem kötelezőek, de nagyon ajánlottak, saját érdekedben. A vizsgák többsége írásbeli, a feladatok úgy vannak kitalálva, hogy aki érti és begyakorolta az anyagot, az átmegy, aki pedig pluszban beletesz némi kreativitást is, az jó jegyet kap (nem típusfeladatokból áll az egész). Viszont azt sajnos nem mindig mérik fel, hogy mennyi idő kell(ene) rá (2 óra a standard, ami van hogy elég, van hogy nagyon szoros). Sikeres vizsgát újraírni nem lehet, szóval ha pl. betegen 3-ast írtál, az sajnos úgy marad. Félévente egy tárgyból csak egy vizsgaidőpont van (írásbeliknél legalábbis), szóval kell egy munkáltató, aki ezt megérti és támogatja. Az időbeosztásról annyit tudok mondani, hogy foglalkozz naponta az anyaggal. Ha keveset, akkor keveset, de minden nap! Nem tudom, milyen szakra pályázol, de matekot, informatikát nem lehet kampányban tanulni. Az orvosin erre rászoktattak, szóval nem volt új, de tényleg fontos dolog. A másik az a nyelv. Én kint élek 8 éve Németországban, szóval nem volt ebből gond, de ha kicsit beporosodott a némettudásod, akkor érdemes előtte picit rákészülni. A szaknyelv nem olyan, mint egy rövid bájcsevely egy hotel recepcióján.
2020. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az alapos választ és gratulálok, hogy az orvosi hivatásod mellett még van erőd és ambíciód tanulni! A közgazdaság érdekelne. Elolvastam a Leseprobe-kat, kellett hozzá szótáraznom ezt-azt, de úgy érzem a nyelvtudás a tanulással visszaugrana a régi szintre és fejlődne is. inkább az időbeosztás miatt aggódom, 8 órás munkám van, plusz család.
2020. ápr. 25. 22:24
 8/19 anonim ***** válasza:
Az időbeosztás a távoktatás miatt lényegesen rugalmasabb, mint egy hagyományos egyetemen (nem véletlen, hogy rengeteg élsportoló tanul a FernUnin). Az anyag viszont ugyanaz. Ha az elhatározásod erős, kitartasz a terved mellett, és a családod támogat, szerintem megoldható. Legfeljebb részidőben tanulsz, és nem 6 félév alatt végzel. Gondold át!
2020. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igyekszem alaposan átgondolni, de egyszerűen nem tudok dönteni. Nagyon szeretném, nagyon jó felépítésűnek tűnik az anyag és az egész intézmény szimpatikus. Ugyanakkor nem tudom "bízhatok-e" magamban ennyire, tehát hogy a lendület megmarad-e 3-4-5 hónap múlva is. Nem voltam még ilyen távtanulós helyzetben. Úgy érzem emberileg is sokat fejlődnék, ha sikerülne megcsinálni, ha viszont nem, óriási csalódás lenne önmagammal kapcsolatban.
2020. ápr. 25. 22:35
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne ilyen görcsösen nekiállni. Tanulni tök jó dolog, szerezhetsz egy csomó tapasztalatot, kipróbálhatod magad egy teljesen új helyzetben, és ha a végén nem sikerülne mégsem, akkor sincs semmi. Én nagyon örülök, hogy elkezdtem :)
2020. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!