Hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

[link]


Határozzuk meg a két egyenes által bezárt síkidom területét a koordinátatenghelyekkel.

Ezt integrálással hogyan lehetne megcsinálni, meglehet egyáltalán ? Vagy valami más módszerrel kellene?


2020. ápr. 23. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Meglehet, de mi a francért akarod integrálni?

Van két háromszöged, azoknak meg egy rakat módon kiszámolhatóak a területei (igen, integrálással is); a legegyszerűbb, hogyha a jól bevált a*m/2 képletet veszed elő.

2020. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam integrálni, mert nem tudom, hogy számítsam ki az (a*ma -t azokban a háromszögekben) a magasság az megvan, de az alapot nem látom honnan kellene kiszámítani
2020. ápr. 23. 17:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve az integrált pedig azért vetettem el, mert ott azt nem tudom milyen egyenest/ vagy egyszerűen csak mit integráljak...
2020. ápr. 23. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Például úgy, hogy kiszámolod az egyeneseknek a tengelyekkel vett metszéspontjait (amit egyébként is ki kellene számomnod a (Riemann-féle) integráláshoz), majd kiszámolod, hogy a megfelelő metszéspontok milyen távol vannak egymástól.
2020. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:D
2020. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajjajajjj mot koppant egyet. Köszönöm :))
2020. ápr. 23. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, általában a legtriviálisabb dolgok nem jutnak az ember eszébe :)
2020. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!