Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző vagy logisztikai és szállítmányozási ügyintéző tanfolyam? Melyik a hasznosabb?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek,és nyár közepéig el kell döntenem, hogy melyik szakot válasszam, ami 2 éves lenne. Mind a kettőt közel érzem magamhoz, de nagykörű szakmai rálátásom sajnos nincsen.

18/L



2020. ápr. 24. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát hallod, ugyanabban a hajóban evezünk :D
2020. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, azaz annyiban, hogy logisztikai és szállítmányozásira megyek majd. :)

Ha esetleg érdekel, itt egy kis felsorolás azzal kapcsolatban, mik lesznek az esetleges feladatok, tudnivakók log-száll. -ban:


• Üzleti adminisztráció

• Alkalmazott számítástechnika

• Viselkedéskultúra és üzleti kommunikáció

• Szakmai kommunikáció idegen nyelven

• Marketing- és PR-alapismeretek

• Vegyi-árú ismeret

• Veszélyes áruk kezelése

• Veszélyes áruk tárolásának, szállításának követelményei II.

• Áruterítés I.

• Szállítási útvonalak

• Áru-szállítás

• Az anyagbeszerző munkakör követelményei I.

• Beszerzés

• Raktárak

• Anyagok kezelése

• A Logisztikai ügyintéző speciális feladatai



Képes leszel/lehetsz:


• rendelések, beszerzések, értékesítés (termék, szolgáltatás) lebonyolításában feladatokat ellátni

• tervezési feladatokat végezni az ellátási, készletezési, termelési folyamatokban,

• kezelni a reklamációs eseteket

• elvégezni a raktár vezetésével kapcsolatos teendőket

• az árutovábbítással kapcsolatos feladatokat végezni

• nemzetközi szállítással, szállítmányozással kapcsolatos ügyintézői tevékenységet végezni

• kapcsolatot tartani a partnerekkel, ügyfelekkel

• döntés-előkészítéssel, információgyűjtéssel, elemzéssel segíteni a menedzsmentet

• munkájához tartozó informatikai és irodai eszközöket kezelni

• különféle dokumentumokat elkészíteni és kitölteni számítógép használatával

• használni az informatikai hálózatokat, rendszereket

• idegen nyelven kommunikálni szóban és írásban azonos ágazat

• megérteni és használni az idegen nyelvű szakmai kifejezéseket

• ellátni a szállítmányozással kapcsolatos egyéb feladatokat



Remélem, ez valamelyest segített, a pénzügyivel kapcsolatban nem tudok mit írni :/


18/L

2020. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Drága kettes, örök hálám üldözzön! :D
2020. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :)
2020. máj. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Melyik log-száll. egyetemet választottátok?
2020. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
OKJ is van
2020. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sztem nem tudom aktualis e még de a PSZÜ.Sokkal konyebben el tudsz benne helyezkedni barmilyen tevekenysegu vallalatnal.Teszem azt konyvelo irodak kulonbozo penzugyi vallalatok termeles stb nagyobb cegek ahol penzugyi gazdasagi osztalyok vannak. Míg a logisztika nagyon tevekenyseg orientált. Ergo csak logisztikai szallitmanyozasi cegeknel vagy szallitmanyozassal is foglalkozo cegeknel van esely. Plusz minimum 2 nyelv kozepszinten minimum. Nekem megvan a logisztikaim igaz evekkel ezelott okj formaban szereztem meg. Alapfoku nyelvvel kb eselyem 0 volt evekig ha fel is vettek volna akkor ilyenek h hopi waberers raktari ugyintezonek 2 muszakba ami szamomra vallalhatatlan volt. Így szinte soha nem dolgoztam tenyleges nagy logisztikai cegnel ahol gyakorlatot szerezhettem volna. Elvegeztem anno egy penzugyi okj-ét is vallalati ugyintezo volt akkor a neve. Azzal viszont eltudtam barhová menni. A PSZÜ is meg van mar sokkal osszetettebb szerte agazobb tudast ad, s tobb az eselyed is a piacon. Sőt ha tovabb mesz utana merlegkepesre még tobb eselyed lesz. Ha okj- ba gondolkodsz akkor a PSZÜ.
2020. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja bocs a helyesírásért telefonról nyomtam.Előző vok.
2020. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!