Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért megy annyi lelkibeteg,...

Miért megy annyi lelkibeteg, néha agresszív embergyűlölő ember pszichológia szakra?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Honnan származik ez a statisztika...?
2010. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy érdekes kérdés. Sajnos nem tudom hogy igaz-e vagy sem. De az biztos hogy az emberek többségének problémái vannak, ami a pszichológusokat is érinti.


Nekem egy ismerősöm jár pszichológia szakra de ő igazából ilyen visszahúzódó tanulós típus nem jön bulizni stb. És más lelki, mentális problémái is vannak. Ö nem is igazából azért jelentkezett ide mert segíteni szeretne az embereken, hanem hogy ő elmondhassa hogy ő pszichológus, fel is vett egy másik szakot a szociológiát, hogy dicsekedhessen hogy neki 2 diplomája lesz.


Szóval nem tudom hogy az emberek többsége kicsit furcsa és más szakokon vagy munkahelyen is így van vagy a pszichológia szakon ez magasabb.

2010. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tapasztalat. Empirikus tapasztalat. Szocmunkás, még gázabb, főleg nem a legjobb egyetemeken.
2010. júl. 28. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha ez szignifikáns tapasztalatra épül, akkor bizonyára igaz. Ennek híján fikció...
2010. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Kivagyiságból.

Tényleg sok a sérült a szoc.munkások közt.Egyszerűen nem értik meg,hogy ha a saját problémáját nem tudta feldolgozni,másnak mégúgyse tud segíteni,csak ront a dolgokon,mert hiába tanulta,mégis részlehajlóan kezeli a dolgokat(ismertem egy szoc munkást,akit az anyja elhagyott,na szinte kereszteshadjáratot indított minden elvált nő ellen,merthát ugye minden nő szemét...volt aki azért költözött el,mert az alkoholista elvált apukával karöltve nyomorította meg az életét)

2010. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
33%
Én azt gondolom, hogy nagyrészt az megy pszichológusnak, akinek magának vannak problémái, és mivel erre nem talál megoldást, abban próbálja kiélni magát, hogy majd mások életét milyen jól megváltoztatja. Ez aztán elsülhet nagyon rosszul is, mert kevésbé veszi figyelembe, hogy nem minden ember egyforma, csak fanatikusan "küzd" az eredményért. Engem nagyon sok pszichológus tanított a főiskolán, és most is ismerek jónéhányat, de ha lelki problémáim lennének, előbb ugranék a Dunába, mint hogy hozzájuk forduljak (már csak azért is, mert némelyik stílusától úgyis Dunának megy szerencsétlen páciens). Szóval a rossz tapasztalatokat csak megerősíteni tudom. De azért biztosan vannak jó pszichológusok is, csak még nem sikerült összefutnom velük. :)
2010. júl. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Nekem olyan ismerőseim mentek pszichológia szakra, akik tényleg problémákkal küzdöttek, és nem is az volt a lényeg, hogy diplomás pszichológusok legyenek, hanem hogy kicsit elmerülhessenek a pszichológia elméletében, választ kapjanak a miért?-jeikre, és így kcisit magukat is gyógyíthassák.
2010. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm - állítása szerint - két nagyon jó nevű pszichológushoz is járt. Mikor ezt a kérdést feltettem neki, azt felelete, hogy ha ezek az orvosok azért választották ezt a pályát, mert magukat akarták gyógyítani, akkor az nagyon jól sikerült nekik, mert a 30-as, 40-es éveikre igen jól összeszedték magukat. :D Irigylésre méltóan. Ismerősöm hálás azért a "stílusért", amitől ő szerencsére nem ment a Dunának, ellenben kikeveredett a hullámvölgyből és az önsajnálatból.
2010. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Miért, mennyi megy? Én szakmámból kifolyólag kb. 100-at ismerek, és kevés köztük az "embergyűlölő". Csak ebben a szakmában ez nagyon szemet szúr - olyan mint pl. az óvónéni aki nem szereti a gyerekeket. De így nem is tudja végezni a szakmáját, valószínűleg pályaelhagyó lesz, hiszen senki nem jár olyan pszichológushoz, aki "embergyűlölő".


A pszichológusok nem lelki betegek, ez egy régi tévhit, Mo-on mellesleg még mindig sokszoros a túljelentkezés, vagyis van lehetőség a szelektálásra, még ha ez nem is felvételi szempont. Az persze igaz, hogy a pszichológusok is lehetnek érintettek lelki problémákban, de ez nem jelenti azt, hogy ne haladnák meg ezeket a problémákat. Ha jók, akkor túllendülnek, és tudnak másoknak is segíteni ebben.

2010. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kérdezd csernustól, ő szakavatott.
2016. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!