Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen humán diplomák érdemes...

Milyen humán diplomák érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki azt szajkózza, hogy mérnök vagy informatikus, de mit tanuljon az, aki nem reál beállítottságú?

2020. ápr. 26. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Jogot, kommunikációt, pszichológiát. Vagy erőltesd egy kicsit meg magad és menj turizmus-vendéglátásra vagy kereskedelem és marketingre.
2020. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ezek a szakok nem telítettek már így is túlságosan?
2020. ápr. 26. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
De. De olyan humán szakmát, amely nincs túltelítve, és még piacképes is, nem tudok mondani. Talán a kis keleti szakok (héber, arab, kínai, japán), de ezekkel elhelyezkedni se egyszerű.
2020. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Vagy akkor nézz körül biológia vonalon. Orvos, gyógytornász, biológus... ezek nem érdekelnek?
2020. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De még talán a biológia érdekelne, meg az tanulható tantárgy inkább, mint a matek, fizika vagy kémia. És milyen kevésbé nehéz reál szakokat tudnál ajánlani?
2020. ápr. 26. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem teljesen felesleges arra alapozni, hogy ki mit gondol egy szakról, mik a statisztikák, kinek milyen tapasztalata van stb., mert sosem fogsz egyértelmű választ kapni. Mindenkinek van olyan ismerőse, aki elvégezte, de nem tudott elhelyezkedni vele és most gyári munkás vagy abbahagyta, mert kiábrándult belőle stb., stb., szóval én azt gondolom, hogy ebből nem lehet kimondottan hasznos információkat leszűrni. Ott van például a pszichológia, a jog, a nyelvszakok, a szociális munka, a pedagógus szakok, a művészeti képzések stb., én egyikre sem tudnám egyértelműen azt mondani, hogy ezt semmiképpen se végezd el, mert nem ér semmit. Ellenben pl. én nem tartom jó ötletnek, ha az ember érdeklődés hiányában kezd el egy szakot, mert mondjuk lehetséges, hogy egy turizmus és vendéglátás nem a legnehezebb gazdasági szak, de attól még nem biztos, hogy érdekel is egy alapvetően humán beállítottságú ember. Plusz, a természettudományi és egészségügyi területeket sem feltétlenül sorolnám a humán diplomák közé.
2020. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz egyértelmű választ adni.Azt mondom jelenleg:

-jog

-kereskedelem és vendéglátás

-ázsiai és/vagy afrikai nyelvek

-pszichológiából vmi spéci pl kriminálpszichológia


Bioszra járta,humánnak nem ajánlom mert a kémiát kenni-vágni kell és sok benne a matek.Jó szívből mondom.

2020. ápr. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!