Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes védőnőnek tanulni?

Érdemes védőnőnek tanulni?

Figyelt kérdés
Debrecenben szeretnék. Vagy valami más egészségügyi, népegészségügyi szak? Melyiket lenne érdemes elvégeznem? Tud valaki valamit a védőnő szakról?Mennyire nehéz, milyen az elhelyezkedési esélyem? Mennyit kereshet? Minden érdekel róla!köszi
2010. júl. 28. 13:39
 1/1 anonim válasza:

Szia! Védőnőnek szerintem nem érdemes. Én kismamaként látom, mennyit szenvednek, dolgoznak. Eleve az egész egészségügyi rendszer rossz itthon. Nagyon sokat kell tanulni a védőnőnek és mikor lediplomázik még évekig tapasztalatlan. Amellett, hogy a háziorvos mellett úgymont asszisztál rendelés alatt és csecsemőgondozás alatt még rengeteg papírmunkája van, van egy területe az adott településen, egy körzet, van benne X kismama, ha peche van akkor egy jo cigánytelep is és oda ki kell járni havonta a kismamával beszélgetni, tájékoztatni, ha meg megvan a baba akkor két hónapig hetente kell kimenni, utána havonta jó sokáig. Szóval sok buszozás, gyaloglás, időpontegyeztetés a családokkal. Szerintem pocsék munka. Bár vannak kórházi védőnők is de ők is leterheltek és ott is van mindenféle ember. Ha már diplomáznál akkor valami olyan karon tedd, ahol majd meg is fizetnek, beszélsz jól nyelveket és van jövője a szakmának, az egészségügyet felejtsd el.

Szerintem max 100-120at kereshet egy kezdő, de bőven megdolgozik érte. Elhelyezkedni nem tudom nehéz-e, szerintem is-is. Lehet mondjuk a város másik végén találsz majd állást, vagy 3 faluval arrébb...

2010. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!