Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit gondoltok a rendőrképzé...

Ti mit gondoltok a rendőrképzésekről, és melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 19 éves debreceni lakos vagyok, és most fogok végezni a középiskolával, és még nem tudom, hogy mi szeretnék lenni, de sok minden érdekel. Nem jelentkeztem sehová továbbtanulni, viszont szeretnék.


Találtam 2 lehetőséget a rendőrségnél. Pontosabban az egyiket ajánlották, utána rátaláltam a másikra. És elég jó lehetőségeknek tűnnek azok alapján amit leírtak.


Az egyik a Határrendész-képzés Járőrtárs beosztás betöltésére. Ez ha jól értelmeztem, akkor 5+1 hónapos szakképzés, viszont utána még maradni kell legalább 12 hónapot. Olyat is hallottam, hogy végső soron ez is 2 tanév-es képzés. (ez utóbbi már kevésbé tetszik, és a fizetés is kevesebb)


A másik pedig a 10 hónapos rendőrképzés. Viszont az pedig nincs itt helyben Debrecenben.


Persze nem csak ezek a szempontok, de gondoltam rákérdezek.


Tehát ti melyiket ajánlanátok, vagy éppen melyiket nem, és miért?


Olyan válasz is jöhet, hogy te hulye, ne menj rendőrnek, mert nem éri meg. Csak ez esetben lehetőleg kérek indoklást is hozzá.


Ti hogy látjátok ezt az egészet?


Válaszotokat köszönöm.



2020. ápr. 29. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mondanám, hogy Rendőrtiszti Főiskola...de az itt, a fővárosban van. Mind a két lehetőség jó, amit írtál (s válaszd, amelyik neked tetszik), de ha épp a fizetés miatt aggódsz, hát az közalkalmazotti, sosem volt magas.

Ezért gondolnám, hogy ha már rendőr, és több fizetést szeretnél elérni, akkor főiskolában gondolkodj. De semmiképp sem akarlak befolyásolni.

2020. ápr. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hú, de jófej vagy. Nagyon szépen ooszz a gyors választ. Jöhetnek még.


Illetve még van pár dolog amivel nem vagyok tisztában. Úgy tudom a 10 hónapos az iskola rendszerű képzés, ellenben a 6 honapossal, amiben a rendőrség munkavállalóként foglalkoztat. Ez megint csak nem valami szimpi valamiért.


És még azt akartam megkérdezni, hogy akkor valamelyik beleszámít a 25 év alatt ingyen megszerezhető második szakmába, vagy nem, mivel pályázatok?


Van még pár rész, ami elég homályos, és ez aggasztó számomra. Lehet kicsit hosszúra sikerültem, de várom a válaszokat.

2020. ápr. 30. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia 18éves vagyok én is rendőrnek készültem egyetemi(tiszti) irányba.Mindmáig amikor is megkaptam hogy a koronvírus miadt elmaradt fizikai nem lesz megtartva és csak az lesz alkasmasnak minősithető akinek 5ös volt a tesije évvégén (nekem 4-es lett).Ha Tiszt akarsz lenni akkor jövőre próbáld meg az egyetemet persze ha jók a pontjaid és gyúrsz rá.Nos alapképzésre 25 éves korodik jelentkezhetsz ha meg messze laksz ott a kollégium ami első évben alapból kötölező az első évre.A 10 hónapos az nappali iskola gyakorlatilag egy okj szerű képzést kapsz ,jól gondold meg mert ha azt választod utána 5 évig nem tanulhatsz tovább vagyin nem mehetsz az egyetemre.Az a baj hogy tiszthelyettesként is végzel ami őrmester-vagyis a legkisebb rendfokozat.Annak a fizetés 150-160 körül van nettóba NEM ÉRI MEG mert mellé mindenki ugráltatni és csicskáztatni fog kivéve ha bírod a feszültséget és a kihívást(itt a feljebb jutásra gondolok a szamárlétrán).Én nem tudom mittegyél jelenleg én is tanácstalan vagyok.Akkor válasz a rendőri hivatást ha tényleg elkötelezett vagy a szakma iránt és nem hagynád ott 1-2 év után a negatívumok miatt.
2020. ápr. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
+ :D Bármit választasz sok sikert :).
2020. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja meg ha valami kérdésed van hívd fel a telefonszámot amit megadtak a 10 hónapos képzésnél én is megtettem és segítőkészek voltak nagyon ,minden kérdésre válaszoltak.
2020. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemes az NKE-RTK (Nemzeti Közszolgálati Egyetem- Rendőrtiszti Kar) de az Pesten van. Egyébként mindkettőt nagyon jó lehet ha szereted amit csinálsz. Viszont ebben a szakmában fontos az egyetem vagy főiskola.
2020. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 vagyok bocsi elírtam, Rendészettudományi kar**
2020. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én Főtörzsőrmester rendfokozatban vagyok a BKMRK-nál. A határrendészeti igen átalakul 2 éves képzésre, mivel az 5+1-be sok mindent nem tanítottak meg, s aki azt végezte, azokat visszahívták szolgálat mellett sulizni.


A 10 hónapos az önállóan intézkedhető járőr, mind a 10 hónap alatt ösztöndíjas 120-130.000 forint ösztöndíj jár.


Arra számolj hogy ha van nyelvvizsgád, akkor havi +40.000Ft ami jól jön.


Rendőr tiszti 4 éves a fővárosban érettségi pontokkal. Egyébként az összes képzés érettségire épül.

Azzal már lehet keresni is.


Alapjáraton ha nem tisztit végzel, tudatom veled, hogy, ha beállsz, akkor nem fogsz havi félmilliókat keresni.


Amúgy kiszórni nem fognak amúgy sem, mert jelenlegi helyzetekben mindig kell a rendőr.


Ha nagyobb fizetést szeretnél meg tapasztalatot, vagy előbb szeretnél nagyobb rendfokozatba lépni, vagy nagyobb tudást szeretnél szerezni, akkor van lehetőség a rendőrségen belül úgymond "képzést" csinálni. Ezek változóak. pl: laboros, kutyázni, stb.


Arra készülj (voltam készenlétis), ha készenlétibe mész, na várj story:

Régen amikor én beálltam lehetett választani hogy kutyás egységbe állok be, vagy a készenlétibe. A készenlétit választottam, s végül ott én lettem a kutya. Ott azzal számolj, de cserébe jobb a fizu is.


Lehet kérni szolgálati lakást is, ha min 100km-re laksz a képzési helytől. Én tudom ajánlani. Már csak azért is hogy kipróbáld. Hidd el, rendőrként gyorsan telik az idő. S jó benne, hogy sosem tudod hogy milyen lesz a következő nap, mit fogsz csinálni, nem olyan monoton mint pl egy szakács élete, aki minden nap szinte ugyanazokat főzi.


Ha nem tetszik, még mindig le tudsz szerelni.


Egy jó tanács: sokkal rosszabb mikor nem próbálod ki, s majd később megbánod, hogy lehet jó lettél volna benne, de addigra késő lesz.


Sok sikert!

2020. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#8-as vagyok, ha szeretnél pontosabban tudni valamit a hivatásról, akkor írj rám, adok egy tel számot, és ott elersz
2020. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!