Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri településmérnöknek...

Megéri településmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Érdekel a településeken élő emberek és a város közötti kapcsolat, a városfejlesztés stb... ezért úgy gondolom, hogy ez egy ideális szak számomra. Mennyire nehéz vele elhelyezkedni? (A felvi.hu statisztikák ígéretesek) Mennyit keres? Tájrendező és kertépítőmérnöki vagy földrajz alapképzésről érdemesebb ide menni (mindkettőn van településrendezéssel kapcsolatos szakirány)?

2020. máj. 7. 00:01
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:

Olyan diplomát ad ami nem keresett. Kb. hasonló kaliber, mint az én létesítménymérnöki mesterem azzal a különbséggel, hogy ezzel a diplomával picivel jobbak az elhelyezkedési esélyek, mint a településmérnökivel.

Gondoltál már arra, hogy a kérdésben említett diplomával csak 1-2 helyre tudsz elhelyezkedni és az is nagyjából kihalásos alapon megy?

2020. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy azért nem a legkeresetebb. De úgy gondolom, hogy a legtöbb önkormányzat alkalmaz települesmérnököket, településből meg rengeteg van az országban.
2020. máj. 8. 23:52
 3/4 Vodafonelive ***** válasza:
Inkább építészmérnököket alkalmaz akiket elküld ilyen képzésre, mert ez is inkább egy kiegészítő szak, mintsem egy teljesen egyedi és önállóan helyét megálló valami... az enyém is olyan, hogy mindenesnek mondhatő, leginkább épületgépészeti a szak, de akkor már inkább az ember a gépészmérnöki mestert vagy ami a BME-n van az épületgépész MSc-t.
2020. máj. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Pénzügyileg nem éri meg (ritka pozíció, nem is fizet ahhoz képest sokat), de szerintem nagyon jó és érdekes munka. Talán akkor érdemes csinálni, ha egyébként bőven van pénzed, de érdeklődésből inkább ezt csinálnád.
2020. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!