Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen gimiket ajánlotok, az...

Milyen gimiket ajánlotok, az egyenes bejutáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most leszek 8.-os

és HR-es szeretnék lenni. Utánna olvastam és láttam, hogy pszichológia diplomával lehet állást foglalni. Mivél én most csak gimis leszek, ezért szeretnék olyan gimit mely egyből bejuttat egy pszichológiai egyetemre. Így a kérésem az lenne, hogy írjatok mint említettem olyan gimit ami egyből bejuttat egy jó egyetemre. Lehetőleg legyen a közelébe kolesz. Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. máj. 12. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nincs ilyen gimi. Rajtad múlik mennyit tanulsz.


Meg jó lenne tudni, hogy hol laksz.

2020. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából az összes gimnáziumnál és egyetemnél van lehetőség a koleszra. Olyan gimi viszont nincs ami egyenes továbbjutást ad egy pszichológiai egyetemre. Ebben ne is reménykedj. Viszont ajánlom, hogy egy erős gimit válasz, mert különben nem lesz esélyed bejutni egy pszichológiai egyetemre.
2020. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok gimi 5.től nézi a jegyeket plusz kell a központi eredménye is.


Sokan azt hiszik, hogy olyan könnyen jönnek a dolgok.... Mesevilág

2020. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet szimplán fellángolás... De belelátom magam

A hely mindegy, ha van kolesz(azért szeretnék kolegista lenni, mert minél több élményben szeretnék részt venni)

Úgy értettem amely szakgimi... És esetleg több esély van a pszichológia egyetemi bejutáshoz

2020. máj. 12. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Sima gimnázium kell.
2020. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakgimi nincs. Pszichológiát csak egyetemen oktatnak. Ne is álmodj olyanról, hogy szakgimnáziumban ilyet fognak oktatni. Nem éppen egy egyszerű dolog a pszichológia, ezért nem is egyszerű bekerülni ilyen egyetemre. Ha viszont te ezt akarod, akkor nagyon keményen meg kell dolgozni. Átlagos képességű diákot nem hiszem, hogy fel fognak venni. Szóval ajánlom, hogy ne egy középszerű gimibe menjél. Én is pszichológiát szeretnék tanulni, és tudom is, hogy nem lesz könnyű bekerülni az egyetemre, de én mér megtettem az első lépést, ugyanis sikeresen felvételiztem a Lovassy László gimnáziumba, ami az egyik legjobb hazai gimi.
2020. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!