Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek képesitett...

Hogyan lehetek képesitett matróz, illetve hajókapitány?

Figyelt kérdés

Ugyebár a C kategóriás hajóvezetőihez kell:

• II. szintű vonalvizsga-bizonyítvány, amely a Duna és

vízrendszere valamely vízterületére vonatkozóan került

kiállításra

• orvosi alkalmasság igazolása

• belvízi hajózási rádiótelefon kezelői képesítés.

• hajózási képzést nyújtó felsőoktatási intézményben

szerzett oklevél


Valamint legalább matróz szolgálatban 50%-ban nagyhajón eltöltött

18 havi fedélzeti gyakorlat.


De előtte még:


Balatonon 60 nap, a Velencei-tavon és a Fertő-tavon 30 nap

kormányosi vagy annál magasabb szintű fedélzeti szolgálat, m elyhez feltétel a német vagy orosz nyelvből hajózási hatósági

szakmai nyelvismeretet tanúsító vizsga...


Ami még ezelőtt kell és megkerülhetetlen, az a legalább 3 éves hajózási gyakorlat (feltétel: a hajózási hatóság által jóváhagyott képesített matróz

képzés elvégzése,

a hajózási hatóságnál tett sikeres képesített matróz

vizsga.

Valamint orvosi alkalmasság igazolása) VAGY a hajózási szakképzés részeként teljesített legalább fél éves hajózási gyakorlat (melynek feltétele orvosi alkalmasság igazolása,

hajós szakmunkás szakképesítés vagy képesített hajós

szakképesítés)


Tehát az lenne az egyik kérdésem, hogy jelenleg hogyan lehetnék képesítést matróz?


Ugyanis sajnos, "Az Akadémia 2019-ben ideiglenesen felfüggesztette a MATRÓZ képzést és ajánlja az érdeklődőknek, hogy keressék a Magyar Hajózási Szakközépiskolát (Budapest), ahol - reményeink szerint - szakszerű felnőttképzés keretében (is) szerezhetnek matróz képesítést."


Ez azt jelenti, hogy annak ellenére hogy elvégeztem egy gimnáziumot és érettségiztem, a 3 éves hajózási hatóság által jóváhagyott képesitett matróz

képzés helyett egy szakiskola felnőtt képzésére kéne beiratkoznom és 4 évig tartana elvégezni? Ha igen, ott csak felnőttek lennének, vagy 9.-es korúak is előfordúlhatnak? Mert ha igen, hát az kicsit zavaró lehet, meg nem biztos hogy túl eredményes úgy az oktatás.


A másik dolog, pedig hogy hajózási képzést nyújtó felsőoktatási intézményben

szerzett oklevél ugyan nem feltétel a későbbiekben sem, mert helyettesíthető jóváhagyott hajóvezetői képzésben történt igazolt

részvétellel (ez esetben viszont matrózként nem 6 hópot kéne eltőlteni nagyhajón, hanem 12 hónapot.)... Viszont én mindig is úgy terveztem, hogy fogok egyetemre járni, szeretnék diplomát is.

Így nekem az előbbi verzió teszik jobban...


Viszont az nem teljesen egyértelmű, hogy a C kategóriás hajóvezetőihez milyen diploma az ami elfogadott.


Esetleg BME közlekedésmérnöki vízi közlekedési folyamatok specializáció?


Erre tudok gondolni...



2020. máj. 14. 13:42
 1/3 anonim válasza:
53%

Kicsit Off.

Most már 3 évet minimum számolj, mert Uniós képzés van."hajóvezetőihez milyen diploma az ami elfogadott?" Nem kell hozzá diploma. Jelenleg Magyarországon egyetlen helyen sincs nagyhajós képzés.

2023. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zsike0417 válasza:
100%
Nem tudom azóta meg-e csináltad, de mostmár azóta változott minden. 2015-ben a hajózási szki által csináltam a matróz vizsgát akkor még könnyen ment, utána hajón dolgoztam, 2*180 nap matrozi szolgálat szükséges a C kategóriahoz. Mostmár azt is át variáltak, van uniós és belvízi. A matróz most ugyan így uniós és belvízi, van képzés, ha érdekel írj és adok elérhetőséget, én most fogok vizsgázni nagyhajo C kategóriabol :)
jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia Zsike0417!


Én nem a kérdező vagyok, nekem még van 1 év az érettségiig…


Engem az érdekelne, (ha ezt esetleg meg tudnád válaszolni), hogy orvosi alkalmasságin a fogak esztétikai állapota mennyire számít, illetve az kizáró ok e, ha az egyik szülő diagnosztizált skizofrén?


Én nem vagyok az, voltam már több pszichológusnál, illetve pszichiáter szakorvosnál is és engem teljesen normálisnak találtak… De például egyetemi rendőr szakoknál így is kizáró ok az, ha az egyik szülő vagy testvér skizofrén, a saját mentális állapotomból függetlenül.

jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!