Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem-marketing szakosk...

Kereskedelem-marketing szakosként melyik specializációt válasszam?

Figyelt kérdés

Bge kereskedelem marketingre járok, hamarosan szakirányt kell választanom a felsoroltak közül.

Érdekelne a véleményetek, hogy ti melyiket választanátok és miért, illetve ha valamelyik területen dolgoztok, leírnátok, hogy mit/miket csináltok, mik a tapasztalatok?


Digitális marketing

Kereskedelem

Kereskedelmi kommunikáció

Kereskedelmi logisztika

Marketingkommunikáció

Marketingmenedzsment


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2020. máj. 18. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb, hogy soha senki nem fogja kérdezni a szakirányodat, így gyakorlatilag teljesen mindegy, melyiket választod. Én is BGE marketing szakra jártam, és bár eleinte beírtam a szakirányomat a CV-be, azóta már régen nem írom be és nincs jelentősége.


A másik legfontosabb, hogy kik tanítanak?! A digitális marketing jól hangzik, de ha olyan őskövületek tanítják, akik valójában soha nem csinálták üzleti környezetben, akkor nem ér semmit. Kérdezz utána, melyik szakirányon kik tanítanak!! És a szerint válassz.


Három, szerintem kerüld el a "kommunikáció" végződésű specializációkat. Túl sok kommunikációs szakember van a piacon, inkább specializálódj a marketing hardcore területeire.


Szakirányok szerint, a tantervek alapján:


Digitális marketing:

Digitális környezet

Digitális marketing 1

Digitális marketing 2

Digitális menedzsment


... ez jó lehet, ha tényleg olyanok tanítják, akik értenek hozzá. Ha nem értenek hozzá, akkor nagy mellényúlás lehet. Így ez lutri.


Kereskedelem:

Kereskedelmi egység létesítése és piaci bevezetése

Ügyfélkapcsolati menedzsment

Üzleti szimuláció

Kereskedelmi vállalati stratégiák


... ez se lenne rossz, de szerintem az ügyfélkapcsolati menedzsment alibi tárgy, az üzleti szimuláció dögunalmas (nekünk is volt), a másik kettő meg nem lehet annyira jó, hogy ezért megérje. Ezt dobd szerintem.


Kereskedelmi logisztika:

Kereskedelmi logisztika

Logisztika informatikája

Üzleti szimuláció

Ellátásilánc-menedzsment


... nem tudom ezt ki tanítja, de nekünk anno Komáromi Nándor, imádtam!!! A 3 tárgy is annyira jól hangzik, hogy emiatt még az üzleti szimulációt is végigunnám. :D Válaszd ezt!


Marketingmenedzsment:

Alternatív marketingcsatornák menedzselése

A piackutatás gyakorlata

Ágazati marketingmenedzsment

Marketingkommunikáció tervezése, reklámpszichológa


... komolyan nem tudom, hogy ezt mi alapján válogatták így össze :D de ez ettől függetlenül nem hangzik rosszul. Ha nem jönne be a logisztika, és a digitális marketing se, akkor menj ide.


A két kommunikációs végűt mondom ne válaszd, túl nagy a tolongás a piacon.


Szóval szerintem a sorrend:

1. Logisztika

2. Digitális marketing

3. Marketing menedzsment


... attól függően, hogy kik tanítják. Ha rossz a híre valamelyiknek, ugorj a következőre. :D

2020. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első által leírtak alapján én így állítanám fel a sorrendet: 3., 2., 1.
2020. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a szak, mennyire nehéz, mik a húzós tárgyak? Engem is a kereskedelem és marketing szak érdekel. A digitális marketing hangzik legjobban.
2020. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Utolsó: nem olyan nehéz,legalabbis en a levelezorol tudok nyilatkozni..munka mellett tanulok, nagy tanulos sose voltam, szoval szerintem egy kis befektetessel siman teljesitheto a szak.. a matek lehet picit húzós, de a derivalason sok egyetmistanak tul kell esni:) illetve aki soha nem tanult szamvitelt, annak lehet okozhat pici nehezseget, de minden nagyon tanar fuggo..

2020. jún. 29. 22:11
 5/8 Ingrid0004 válasza:
100%

Sziasztok!


Én is úgyanazon a szakon vagyok, esetleg tudnátok mondani frissebb infokat? Végül melyiket választottad, és mi a véleményed róla? Köszii:)

2021. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát annyit tudok, hogy levelezőn 1 spec fog sajnos indulni a marketing specek közül a KKK-n, még nem tudom melyik, most kell "választanom" nyáron hogy marketing v kereskedelmi vonal.., ami ugye a KVIK en lenne, majd megírom, mire jutottam :)
2021. máj. 13. 16:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül indult a szak, marketing menedzsmentre megyek.:)
2021. júl. 31. 16:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Gyakornoki helyed már van?
2021. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!