Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg azok mennek a Nemzeti...

Tényleg azok mennek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, akik semmilyen másik szakra nem elég jók?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, hogy közigazgatás szervezőnek vagy államtudósnak tanuljak, de rengeteg negatív véleményt olvastam, illetve a tanáraim és az ismerőseim is le beszélnek róla. Azt mondják, hogy ez egy "lebutított" jogász képzés és, hogy semmilyen speciális dolgot nem tanulnék ott. Sem jogász, sem közgazdász nem lennék, és a versenyszférában abszolút használhatatlan ez a végzettség. És elvileg a közigazgatásban sem az itt végzetteket preferálják. Meg is néztem sok vezető közigazgatási dolgozó életrajzát és egyik sem végzett ezen az egyetemen vagy a jogelődjén. Akkor meg minek van ez az egyetem? Tényleg egy futottak még kategória az egész, hogy a kevésbé tehetséges embereknek is legyen diplomája?

2020. máj. 22. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Alapvető probléma, hogy sokan fel sem fogják, hogy ennek az intézménynek és az itteni képzéseknek mi a célja.

Nem, nem a "diplomagyár". Hanem az állami szakemberek képzése.

Ha nem akarsz majd állami területen (közigazgatás, minisztériumi háttérintézmények, rendvédelmi szerbek,...), akkor kérlek valóban ne gyere ide!


Szép estét!

2020. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Azért ez nem igaz minden szakra. Ott van pl. A nemzetközi igazgatás és a nemtetközi bizpol, ahol 435+ a ponthatár, szóval nem mondanám, hogy olyanok, akik másik szakra nem jók. A közig. szervező szak valóban nem a legerősebb, de az államtudományinak nem nagyon van még kimenő évfolyama, szóval arról nem igazán van elhyezkedési infó. Az viszont a legtöbbször igaz, hogy ha egy jogász és egy közigszervező között választanak akkor a jogász diploma a nyerő.
2020. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De mi az, hogy "állami szakember"? Az miben szakember, aki a kormányablakban csinál személyi igazolványokat? A közigazgatásban rengeteg közgazdász, jogász dolgozik, sőt belőlük kerül ki a legtöbb vezető nem pedig azokból, akik ezt az egyetemet végzik. Ráadásul a különböző szakmai szerveknél, munkáknál szakiranyu végzettség kell. Ahol hatósági orvosi munka van oda nem jó a köziges diploma, mint, ahogy a gazdasági igazgatásban sem. Vagy akik itt végeznek azokból lesznek adminisztrátorok meg titkárnők?
2020. máj. 22. 23:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetemi nyíltnapon ott kellett volna lenni és akkor tudnád.Annak sajnos az esélye hogy itt válaszolni fog neked valaki aki ott végzett kb 0-hoz közelít.
2020. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
62%

Szia!


Én most fogok ott végezni és szívesen megosztom veled a tapasztalataimat. A képzés nagyon elméleti és rosszul szervezett, de a célja nem az, hogy a kormányablakokhoz ügyintézőket toborozzanak, azért annál magasabb szint a cél, de valóban, a magasabb szintű vezetők jellemzően magasabb képzettséggel rendelkeznek. Szóval egy mester nem árt, ha valaki nagyobb karriert akar befutni a közszférában. Nem mondanám "futottak még" képzésnek, sokkal gagyibb büfészakok is vannak. Ami nagy előnye a képzésnek, hogy sok féle tárgyat tanulsz és sok kreditet tudsz tovább vinni. Én egy gazdasági mesterképzésre jelentkeztem és minden gond nélkül, kevés pótlótárggyal tudok kezdeni. Összességében azt gondolom, hogy esetfüggő: sok embernek nem ajánlanám, de néhánynak szívesen. Attól függ, hogy mik a terveid és mik az opciók amik közül választanál. Én összességében nem bántam meg.

2020. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Miért kicsinylik le az emberek a titkárnőket? Egyébként ne aggódj, nem fig beszippantani a titkárnőség ha itt végzél, de tényleg piacképtelen képzést nyújt az az egyetem. Már nagyon örülök neki, hogy nem vettek fel amikor oda jelentkeztem, mert csak az elvárás a sok ott, de egyetlen álláshirdetést sem látni amiben az van, hogy nemzetközi tanulmányokat meg európai tanumányokat végzettet keresnek nemzetközi tanulmányok betöltésére. Őszinte vélemény
2020. máj. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ha az az előnye az egyetemnek, hogy innen tovább mész egy másik egyetemre és szakra és azzal helyezkedsz el, akkor tulajdonképpen ott magának a szaknak önmagában nem sok értelme van.
2020. máj. 25. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Egy nagy felfújt lufi!
2020. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!