Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020 pontszámítás. Kinek lett...

2020 pontszámítás. Kinek lett még kevés pontja?

Figyelt kérdés
Borzasztóan aggódom mert iszonyat kevés pontom lett másokhoz képest, pedig soha nem voltam rossz tanuló. Másoknak 400+ pontja van, nekem pedig csak 316.. már nem is reménykedek, hogy felvesznek e. Első helyen a BGE-t jelöltem meg, ahol tavaly 280 volt a ponthatár a karon amit választottam de a többit nem értem volna el. Kinek mennyi lett? Hátha van sorstársam, hogy kicsit nyugtassam magam.:(

2020. máj. 29. 23:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lett kevés? Mi nem sikerült?
2020. máj. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igazából az egyik érettségim 4-es lett a másik pedig ötös. 62% és 82% illetve van egy középfokú nyelvvizsgám. A többi érettségim is mind 4-es csak kevesebb százalékkal. Sajnos a kalkulátorral is max 306 pont jött ki pedig négyes, ötös voltam egy hármassal.
2020. máj. 29. 23:21
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem fényes, nade ha az első helyen megjelölt képzésedre (nagy valószínűséggel) elég lesz, akkor mi a gond?
2020. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 387 pontom lett,de az általam bejelölt szakok 400 felettiek,az egyik talán egy kicsit alatta van de nem sokkal így az is necces.400 feletti pontra számítottam,két emeltem van és egy nyelvvizsgám,de mégsincs annyi..
2020. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez,ha lett volna szóbeli 330 simán lett volna a tavalyi 310es ponthatárhoz mérten ugye az jó lett volna,így meg 297,szóval csak imádkozhatok,hogy valakik szintén elcseszték.

Egyetemek tuti nem akarják,hogy óriási ponthatár csökkenések legyenek,de ezzel azért néhány szakon számolniuk kell.

2020. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Hát, én nem idei érettségiző vagyok, de azt gondolom, hogy az idei érettségi eredményeit nem szabad a tavalyival összevetni. Meg a pontszámítást sem. Rendkívüli körülmények voltak, elmaradtak a szóbelik... Így szerintem most úgyis valami különleges elbírálása lesz a pontoknak.

A másik meg, hogy emiatt nemcsak ti, de mindenki kevesebb pontot szerzett, tehát a tavalyi ponthatárokat is felesleges nézegetni.


Én 2004-ben érettségiztem, és maximum + 20 (két felsőfokú nyelvvizsga) pontom volt, azaz 144. Az akkori számítás szerint ennél többet csak akkor érhettem volna el, ha olimpiai bajnok is vagyok, azt hiszem arra járt még 3 pont, vagy ilyesmi...

Igen ám, de egy egyéves OKJ-s oktatás miatt 2005-ben felvételiztem csak felsőoktatásba, és pont akkor hozták be a kétszintű érettségit meg egy másfajta számítási módot. Azzal már kevésbé álltam jól, ugyanis a mi érettséginket középszintűnek számolták, tehát aki emeltezett, hozzám képest pluszokat kapott. A totál kitűnő érettségimmel és két felsőfokú nyelvvizsgámmal kevesebb pontom lett hirtelen, mint annak, aki abban az évben emelten tett két érettségit, akár 4-es eredménnyel, és csak egy nyelvvizsgája volt ugyan, de szociális alapon is kaphatott pontot (nálunk még előtte ilyen sem volt).

Nyilvánvalóan nagyon méltánytalannak éreztem a dolgot, és hát nemcsak én, hanem persze mások is jártak így. Úgyhogy hoztak is átmeneti rendelkezéseket, azzal átszámolták a mi pontjainkat is az új rendszer szerint, amivel végül csak nem ért hátrány.


Szóval azt gondolom, nálatok is ilyesmit kell majd kitalálniuk.

2020. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Úristen utolsó..ez nagyon durva😳 De jó,hogy ezt így megosztottad,még van talán remény. Mindenki tudja,hogy szóbelivel jobb jegyek születtek volna,hiszen az érettségi összetett,ezzel szemben most mintha az év bármelyik dolgozatát beszámították volna,hiszen ez azon is múlik azon a napon meg volt-e minden ami a jobb eredményhez kellett. Mikor gyakoroltuk az írásbeliket,ez ugyanaz,minél többet gyakoroltunk,annál jobb lett,de nekem pl volt olyan,hogy az egyik jobb lett,10 perc szünet,megírtam a másikat és az meg nem csak 1-2 ponttal lett rosszabb.

Csak ugye most jön majd az,hogy a tavalyiak is beszállnak a felvételibe.

De tényleg valami más rendszert kell létrehozniuk,vagy nem csinálnak semmit,majd várják menjenek októberben a diákok jó pénzért javítani. Ez az oldala is van.

2020. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
0:31-es vagyok,ez most nekem is reményt adott,10:37-es ez tényleg durva..
2020. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Biztos ki kell erre valamit találniuk, ennyire igazságtalan nem lehet egy rendszer. Remélem...
2020. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

Miért lenne igazságtalan?

Ne aggódjatok, semmit nem fognak "kitalálni".

Leszámítva az 1-2%-ot kitevő újrajelentkezőt, mindenkinek azonos körülményei voltak.

Ennyi erővel a 2018-as érettséginél is lehetett vita, lévén, nagyon könnyű volt, hátrány érte az újrajelentkezőket.


Éppen elég, hogy ennyire leegyszerűsítették az idei feladatlapokat...

2020. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!