Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki pályán próbálok...

Műszaki pályán próbálok elindulni az anyagi biztonságérzetem hiányában, pedig inkább az ábrázolás, a vizuális művészet vonz. Szerintetek nagy hibát követek el?

Figyelt kérdés
8 évég minden héten jártam rajzolni.. de most csak mérnöki szakokra jelentkeztem.

2020. máj. 31. 17:31
 1/4 MLGuy ***** válasza:
100%

Először is attól még, hogy jársz valamilyen egyetemi szakra, még simán folytathatod a rajzolást, művészkedést. Íratkozz be egy rajziskolába és rajzolgass bátran. Ehhez nem feltétlenül kell egyetemet végezni.


Másodszor pedig: milyen mérnöknek jelentkeztél? Az építész- és gépészmérnökök, ipari formatervező mérnökök körében teljesen természetes a rajzolás, ábrázolás stb. Informatikus mérnökként is szakosodhatsz például játékfejlesztésre, és kiélheted művészeti hajlamaidat.

2020. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszodat! Gépészmérnöknek és informatikusnak jelentkeztem...

Az tényleg megnyugtat, hogy a szabadkézi rajztól nem tilthat el senki. Meg az is pozitív, hogy nem érzem magam rosszul amiatt, hogy nem leszek grafikus, mert sosem a kiadványszerkesztés/logótervezés/arculattervezés volt a hobbim... Egész egyszerűen csak szerettem ezt-azt kiragadni és lerajzolni a körmyzetemből.

Bár bennem van egy félelem, hogy másban nem vagyok tehetséges... és csak ezen a területen tudok labdába rúgni.

Mikor rajzolnom kellett többnyire mindenki meglepődött, hogy milyen jól csinálom... Mikor egy matekórán voltam... ha nem voltam elég kipihent, vagy felkészült, akkor soha semmit nem sikerült megértenem... Mindig éjfélig tanultam, hogy középszinten 5-ösre tudjak érettségizni a többi tárgy tanulása mellett... :(

Gépészmérnökként tudom, hogy a térlátásom kb. 100% ki tudnám használni :) De az az igazság, hogy már 1x voltam gépész szakon (tavaly, csak elmenekültem a 2. hónapban, mert durvanak éreztem a szalmát és embertelennek a professzorok egy részét)

Informatikai oldalról erősen úgy érzem, hogy nem abban a megközelítésből találkoznék a térbelinalkotás lehetőségével amelyből szeretnék.

Tudom, hogy van egy tárgy mérnökinfón "számítógépes grafika" névvel... De ez csupán a számítógépesegjelenítés matematikai leírásával foglalkozik...

Bár tudom.. felvehetek 3D modellezést szabvál tárgynak...

Igazából én valami olyasmire vágyok ahol az ember ábrázolni tanul... 2D-ben... és 3D ben is számítógépes programokkal... de nem kötődve valamihez... mint az építészmérnökök... vagy a gépészek esetleg a terméktervezők... hanem teljesen szabadon... akarom mondani... úgy ahogy a munkahelyen elvárják... de nem specifikusan egy szakma objektumait...

2020. jún. 1. 00:01
 3/4 MLGuy ***** válasza:
100%

Az egyetem nem a "végső szó" az ember életében, csak egy lépés, amelyet utána sok más lépés követ. Szerintem jó döntés volt, hogy műszaki pályára léptél, és ez egyáltalán nem akadályozza meg a művészeti karrieredet, sőt.


Amatőrként is fejlesztheted a grafikai tudásodat, mutathatod a rajzaidat és el is adhatod őket. Gondolom ismered a DeviantArt, Rumblr és Pixiv oldalakat. Plusz beiratkozhatsz művészeti stúdióba, tanulhatsz rajzolni még amennyit akarsz. (Plusz végső soron még felvételizhetsz is művészeti szakra a másik szakoddal párhuzamosan vagy utána, ha szeretnél.)


Az informatikában is számos helyen kiélheted a grafikai tudásodat, például játékfejlesztés, számítógépes animáció, webdesign, applikáció frontend tervezés stb. stb. Az, hogy az egyetemen milyen tanegységeket hirdetnek meg, az csak egy dolog. Viszont hogy utána mit csinálsz magadból, az a fontos.


Sok sikert az egyetemhez és a művészeti karrieredhez is! :)

2020. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2020. jún. 1. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!