Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzést mennyire nehéz...

Mesterképzést mennyire nehéz levelezőn elvégezni?

Figyelt kérdés

Elég sok évemet elcsesztem, érettségi után elmentem egy szakközépbe 2 év alatt szereztem egy OKJ-s szakmát, amivel igazából kitörölhetem a fenekem, mert semmire sem jó. Utána jelentkeztem egyetemre, de a szak ahova mentem, egyáltalán nem tetszett, ezért otthagytam és újra felvételiztem. Végül 3.-nak sikerült megtalálnom egy szakot ami végre úgy érzem illik hozzám és szeretem is. De így meg 21 évesen kezdtem az egyetemet és az a baj, hogy ez a diploma nem túl értékes. De ha elmennék egy mesterre, akkor már jobbak lennének az esélyeim.

De így is 24 lennék mire elvégzem az alapképzést. Ha nem csúszok. A mester meg még +2, így meg 26 lennék mire végzek, de ezt nem akarom, nem akarom a fiatal éveimet erre vesztegetni, már dolgozni akarok és építeni az életemet. Szóval max levelezőn gondoltam elvégezni a mestert. Meg a lakhatás miatt is levelező kéne, mert nem akarok albérletet fizetni.



2020. jún. 5. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Jajjj ne sírj már kérlek :D 2 évig jártam FSZ-re, utána mentem alapszakra, magánéleti okok miatt idén jelentkeztem mesterre, 26 vagyok. Most sírjam tele én is a párnám?! Tanulni sosem késő, fejlődni mindig van hová. Nyilván munka és tanulás mellett kevesebb szabadidőd lesz, de valamit valamiért, nem?
2020. jún. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
82%
Persze, rosszul hangzik de azt is vedd hozzá, hogy ha megvan a mester utána már hanyagolhatod az iskolát. Visszaülni levelezőn (esetleg nappalin) munka mellett, (család mellett) sokkal-sokkal nehezebb! Könnyebb most beáldozni ezeket, mint később amikor pénzügyi következmények is lehetnek. Ha teheted csináld meg, ha felvesznek levelezőre én is 27 évesen fogom kezdeni idén és ha időben végzek majdnem 29 éves leszek, de utána már tényleg nem szeretnék mást nagyon sokáig! (Mondom úgy, hogy már csináltam egy levelező mestert munka mellett)
2020. jún. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele teljes nyugodtan. Tanulni sosem késő és soha se szégyen. Amiatt meg ne aggódj, hogy elvesztegeted a fiatal éveidet, mert ezután a hátralévő életedben azt csinálhatod, amit szeretnél (feltéve, ha tébyleg a neked megfelelő szakra jelentkeztél). Csak gondolj arra, hogybegy orvos mire szakorvos lesz, az általában 11 év, tehát ha 18 évesen leérettségizik és semmiből se csúszik, akkor is már 29 évesen lesz szakorvos. Ők se bánják, mert van bennük hivatástudat. Ha benned is van, és szereted amit tanulsz, akkor vágj bele bátran, ne aggódj az évek miatt. Ha levelezőn végzed el munka mellett, akkor kevesebb időd fog jutni a tanulásra, egy diploma pedig annál többet ér, minél több tanulást és időt raksz bele. Sok sikert hozzá!
2020. jún. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te legalább mehetsz levelezőre! :)

Én 25 évesen kezdem NAPPALIN a mestert, mert a BSc-mhez nincs olyan levelezős mester, amit érdemes lenne elvégezni, csak nappalis van. Na, ki járt rosszabbul?

Ráadásul elég kemény MSc-ről van szó, valszeg az első 1-2 félévben (jobbik esetben) nem is fogok tudni dolgozni még részmunkaidőben sem, (rosszabbik esetben a 3-4. félév alatt sem)....

2020. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!