Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Múlt feltárásával foglalkozó...

Múlt feltárásával foglalkozó szakok? Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok és még mindig nem tudom mivel foglalkozzak. (Jó tanuló vagyok, eddig jeles tanuló voltam végig. Szüleim jogra küldenenének, de engem nem annyira érdekel.) Tudnátok ötleteket adni?

Széles az érdeklődési köröm, emiatt nem tudok választani. Amit biztosra tudok az az, hogy szeretem a történelmet és a biológiát. Szívesen foglalkoznék emberekkel együtt és segítenék is nekik. Szinte csak történelemmel kapcsolatos könyveket szoktam olvasni (Boleyn Anna, Romanov dinasztia-> ezeket olvasom jelenleg). Szeretek és tudok is szépen rajzolni és festeni. A pepecselős munkákat is szeretem. Kreatívnak szoktak mondani. Humán beállítottságú vagyok, bár a reál tantágyakból is 5-ös tanuló vagyok.

A régészeten gondolkodtam, viszont egy picit taszít az a gondoloat, hogy nem tudják őket megfizetni, mert sok van belőlük. Legalábbis ezt olvastam + azt, hogy sok a munkanélküli köztük. Tudom jól, hogy ne a pénz legyen az első amit szem előtt tartok a szakválasztásnál, de azért mégis csak lényeges ez is.:D

Ezek alapján van valami ötletetek számomra? Ha valami még érdekel titeket, válaszolok!



2020. jún. 7. 23:06
 1/3 anonim válasza:
100%
Kultúrális örökségvédelem. De lehet, hogy ez csak MA-n van.
2020. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha az idegen nyelvekkel nem állsz hadilábon, én egy nyelvszakot javasolnék, mivel:

- adott nyelvterülethez tartozó történelmet is fognak ott tanítani, ami ugye érdekel téged, a nyelvtudással pedig jól el lehet helyezkedni

- választhatsz minorként bármit, ami érdekel, pl. ELTÉn kifejezetten jó a “Selyemút kultúrái”, de van tisztán történelem is

2020. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az egyetemen csak azt fogod bírni, ami igazán érdekel.


Az, hogy nincs kereslet a régész szakon végzettekre, egy orbitális baromság.


A két kezemen nem tudom megszámolni, hány múzeumos álláshirdetést látni havonta. Arról nem is beszélve, hogy az ásatásokon való részvételt is fizetik.


4 ismerősöm végzett a szakon az Eltén. Azonnal eltudtak helyezkedni diploma után. Mind múzeumban dolgozik. Azért kapnal pénzt, amit imádnak csinálni. MA régész diplomával.


Megbántam, hogy nem erre jelentleztem. Szrt sem ér a többi humán tárgy ehhez képest, komolyan. Csak múzeológus régészek után keresnek a múzeumok.


Töri, néprajz lócitrom

2020. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!