Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell "magolni", milyen...

Hogyan kell "magolni", milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

A célom az lenne, hogy nagyságrendileg szó szerint meg tudjam tanulni a tananyagot, szeretném "bemagolni".

Ezt hogyan kell csinálni? Egyetem előtt soha nem próbáltam, azt hittem annyiról van csak szó, hogy sokszor el kell olvasni ugyanazt az anyagot, de ez nem igazán működik. (Vagy ha igen, akkor nem olvastam elégszer...)

Szóval mi erre a jó módszer? Hányszor kell elolvasni? Vagy mi mást kell még tenni, hogy "bemagoljam" a dolgokat? Hogy működik?



2020. jún. 8. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasod tízszer magadban, aztán tízszer hangosan. Majd megpróbálod egymás után felmondani, ha elfelejtesz egy szót, akkor lenézel a papírra. És így tovább.
2020. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon kevés, középsuliban egy-egy rövidke verset is több munkával tanultam meg irodalomórára - már ha egyáltalán sikerült megtanulni bárhogy.

Most sok oldalnyi anyaggal állok szemben. :)

Mindig értettem és elő tudtam adni az anyagot, világ életemben jó volt a tanulmányi átlagom és most munkában is elégedettek a teljesítményemmel - viszont szó szerint, pontos megfogalmazással megtanulni és a vizsgán elismételni a dolgokat képtelen vagyok.

2020. jún. 8. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tárgy/anyag?

Igaz nem tudom, nem én járok oda helyetted, de sokszor elég ha nem szószerint hanem a szakszavakat helyesen tudod alkalmazni és a lényeg logikája megvan.

De amennyiben szóról szóra kell tudni, talán vizuálisan melyik szó után melyik jön, sokszor mondogatni, hangosan, fontos hogy kimond, ha tud más valaki segíteni ő olvassa fel neked ha jobban megjegyzed, vagy mondd fel és játszd vissza, meg kell találnod melyik segít, látni, hallani vagy esetleg mondani. Fontos a szövegre koncentrálj és tudd mit mondasz, mert nem szavalat és nem versmondás.

Nekem ilyen tapasztalataim vannak, remélem kicsit is segít.

2020. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Közgazdaságtan témakör.

A hangfelvevős-visszajátszós megoldást már próbáltam egyetemi vizsgákon, nem igazán sikerült.


Sajnos mindig abban hittem hogy az értő tanulás fontosabb és nem is tanultam meg soha magolni, most szembesültem vele hogy ez mekkora baj.

2020. jún. 8. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanár mondta, hogy szóról szóra kéri vissza az anyagot? Csak mert nekem ez eléggé meglepő közgazgaságtani tárgynál. Gazdasági szakosként volt jónéhány közgázos tárgyam de nekünk mindenhol az volt a lényeg, hogy értsük, miről van szó és implementálni tudjuk.

Szóval érdemes lenne először ezt mindenképpen letisztázni.


Ha tényleg szóról szóra kell megtanulnod, akkor aktív olvasással kellene minél többször átrágnod magad az anyagon. Ezt úgy értem, hogy ne csak olvasd, hanem kényszerítsd rá magad, hogy figyelj is a szövegre, pl. húzd alá a fontos kifejezéseket, gyárts közben folyamatosan (újra és újra) jegyzetet - ezek ahogy egyre többet megjegyzel, egyre rövidebbek is lesznek.

Érdemes nem egyben végigmenni az egészen, majd újra az elejétől, hanem kisebb szekciókra bontani, és az egyes szekcióakt megtanulni. Ha az egyikkel kész vagy, áttérhetsz a következőre, ha a második megvan, térj vissza az elsőre és ismételd át azt. Eleinte minden szekció után kezd újra, majd ha úgy érzed, hogy az első megy, akkor hagyj ki egy ismétlést, és minden második befejezett szekció utn térj csak vissza oda ismételni. Később akár több időt hagyhatsz, és ugyanezt eljátszhatod a többi szekcióval. (Ez kb. egy spaced repetition módszer, ha nem tudtam érthetően leírni, youtubeon, neten sok helyen ajánlják ezt a módszert tanuláshoz).

2020. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem konkrét gazdasági szak, csak a specializációm részeként sok gazdaságit is kell tanulnom, de nem ez az alap szakmám. Mélységesen megbántam már, hogy ezt az irányt választottam, bár a speci másik fele nagyon jó, de így csak tömény szenvedés.

Sajnos már késő változtatni és nem szeretném ha az eddig befektetett időm, pénzem és energiám fölösleges lenne, így most már szeretném elvégezni ha már elkezdtem.

Igen, sok dolgot szó szerint kérnek. :( Meg van sok ábra, folyamatábra, táblázat stb., amit le kell tudnunk másolni fejből.


Az a baj, hogy az aláhúzós, jegyzetelős, ismétlős módszer nekem nagyon bevált, nagyon szeretem, de a szó szerinti tanulásban ez se tudott soha segíteni.


Köszönöm szépen a válaszokat egyébként, hasznosak... bár én csak egyre inkább elszomorodok, mert ezek szerint lehet hogy nem a módszereimmel van baj, hanem valami mással.

2020. jún. 8. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!