Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó ötlet az...

Szerintetek jó ötlet az ország másik végéből (A Balaton környéke) Debrecenbe menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Tehát én a Balaton körül élek, és pont azt néztem, hogy a hazajárás 4-5 óra lenne. Persze emiatt nem mennék haza olyan gyakran, de szünetekben mondjuk igen, és ez esetleg megterhelő lehet. Ti mit tennétek a helyemben? Mégéri a debreceni egyetem annyira, hogy az ország másik végéből odamenjek tanulni? Vagy inkább keressek egy közelebbit?

2020. jún. 9. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Aki egyetemre megy, az nem jár haza minden héten általában. Karácsonyra meg nyári szünetre meg ki lehet bírni a hosszabb utat is.
2020. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én se mennék haza minden héten. Akkor sem ha közelebb van.
2020. jún. 9. 12:37
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Megéri persze:) Ki fogod bírni azt a néhány alkalmat amikor hazautazol.
2020. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Szünetben egyáltalán nem megterhelő ez. Fogd fel úgy, hogy lesz oda-vissza összesen 8-10 órád amikor teljesen kikapcsolódhatsz még család, már barátok nélkül. Akár egy kis nyugodt olvasás, vagy sorozatozás, de jó esély ez egy kicsit utolérni magad (vagy előre dolgozni) a tanulással.
2020. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha van valami nyomós okod, amiért te úgy érzed, hogy mindenképpen oda szeretnél járni (pl. csak ott elérhető egy adott képzés, nagyon vonz a város és mindenképpen szeretnél ott élni, úgy ítéled meg az lenne a legjobb, nagyon megfogott az egyetem hangulata, vagy úgy egyáltalán valaki/valami odahúz) akkor megéri. Én nem mentem volna ennyire messzire, mert közelebb is találtam számomra megfelelőnek tűnő egyetemet és nekem fontos volt, hogy ne kelljen több órát utaznom az egyetem és a lakóhelyem között. Eddig kolis voltam, de azt is figyelembe vettem, hogy ha pl. nem kapnék kollégiumot akkor megoldható legyen az ingázás otthonról (ne kelljen albérletet fizetni). Illetve én a mai napig mindig hazamegyek hétvégén. Ez érdekes egyébként, sokat szoktam olvasni, hogy nem szokás, de az én barátaim közül kb. mindenki haza szokott menni és a koli is jellemzően kiürül hétvégére. Viszont, ha nálad ezek nem szempontok és úgy ítéled meg, hogy maga a távolság nem jelentene semmilyen problémát, akkor jó ötlet lehet.
2020. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

A hazajárás távolság-függetlenül egyre ritkább lesz, mert egy új közösségbe kerülsz, ráadásul Debrecenben rengeteg program van amikről nem akarsz lemaradni.

Pillanatnyilag Debrecen a "jövő városa", hatalmas beruházások vannak folyamatosan, és ez sok munkahelyet jelent. Most sem nehéz állást találni a városban, de két év múlva már lasszóval fogják vadászni a dolgozókat.

Persze azért az nem mindegy hogy milyen szakra akarsz menni, mert nem minden szakon van időd programokkal foglalkozni.

2020. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bölcsészettudományi szakon lenne időm programokkal foglalkozni? Vagy melyek azok a szakok/karok, ahol nem lenne időm másra? Orvosi pl ilyen?
2020. jún. 9. 22:00
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
A 6-os válaszolónak kb. annyi köze van Debrecenhez mint nekem Bivalybasznádhoz....meg úgy kb. az egész munkaerőpiaci helyzethez. Amúgy minden szakon van időd más programokra is, attól nem kell félni hogy nem lesz időd, főleg nem a Debreceni Egyetemen.
2020. jún. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Debrecenben nincs ami nincs, így mindenre van kereslet (ha nem hajóskapitány, matróz, hegyi vezető vagy síoktató vagy) és ennek megfelelően nagyon széleskörű a Debreceni Egyetemen a képzés-struktúra.

Az albérlet viszont drága, ezzel előre kalkuláljál!

2020. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koleszba mennék először.
2020. jún. 13. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!