Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdaság és menedzsment...

A gazdaság és menedzsment alapszak szerintetek mennyire "büfészak"?

Figyelt kérdés
Értem itt például a nehézségre, diploma utáni elhelyezkedési lehetőségekre.
2020. jún. 12. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Nem különösebben nehéz, de nem lehetetlen elhelyezkedni vele, főleg ha beszélsz mellette nyelveket is.

Arra is jó lehet, hogy ha még nem tudod, melyik terület érdekel leginkább a gazdasági szakok közül, ez a szak a legáltalánosabb, mindenből kapsz egy kicsit, aztán el tudod dönteni, hogy milyen mesterszakra mész tovább róla.

2020. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az elsővel.

Én alapvetően semelyik gazdasági szakot nem mondanám büfészaknak, mert ha nem gyök kettes IQ-val rendelkezel, akkor már jó állásokat kaphatsz egy gazdasági diplomával (pláne ha egyetem közben tapasztalatra is szert teszel akár gyakornoki munkával, akár diákszervezeti munkával). Persze érdemes nem leragadni az alapnál, hanem mesterre menni utána.

2020. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tartom feltétlenül büfészaknak, viszont nem az izmosabbak közé sorolnám. A szakkal szerintem két baj van. A piac rendkívül túltelített, így az elhelyezkedés problémás lehet. Rendkívül sok embert nyomnak ki az egyetemekről ezzel a diplomával, így a versenytársak jelentősek a munkaerő piacon. A másik az az, hogy nem igazi, klasszikus közgazdász lesz az ember ezzel a diplomával, így ez is gátolja az elhelyezkedést. Ha gazdasági vonalon gondolkodsz, szerintem mindenképpen érdemesebb lenne elvégezni a pénzügy-számvitelt. Jóval kevesebb a versenytárs, több lehetőséget ad a diploma és kevesebbszer futsz bele a "büfészakozókba".
2020. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!