Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen tanulmányi szemszögb...

Egyetemen tanulmányi szemszögből hogyan lehet "kiemelkedni" mások közül? 18L

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam arról, hogy pályakezdő frissdiplomásként azoknak lesz nagy esélyük akik egyetem alatt gyakornokként dolgoztak, kutatásokat végeztek, stb. Sajnos nem sokra emlékszem, de mindenképp érdekel ennek a menete. Jogra fogok jövőre felvételizni, mindig is ez érdekelt. Ügyviteli szakgimiben érettségiztem, maradok még egy évet és lesz szakmám. Szeretnék majd 1-2 év után jogi területen adminisztrációs munkát találni. Erről mi a véleménye azoknak, akik jártasak? A diploma mellé hasznos lesz 2-3 tapasztalat?


Illetve abban kérem még a segítségeteket, hogy mi a menete annak, hogy kutatásokat végezzek? Egyáltalán jogon lehet ilyet? Mit tanácsoltok? Esetleg az hasznos, ha cikkeket jelentetnék meg? Versenyekre lehet majd jelentkezni? Ha igen, hogyan?



2020. jún. 20. 19:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezt az egy évet még a nyelvtanulásra fogom fordítani. A terv angolból felsőfokú és németből középszint. Nagyon eltökélt vagyok, hideget-meleget is szívesen fogadok.
2020. jún. 20. 19:24
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha jogra jársz, akkor például ilyen lehetőségeid lehetnek:

- Indulhatsz OTDK-n

- Lehetsz demonstrátor tanszéken

- Lehetsz gyakornok például ügyvédi irodánál, parlamentben stb.


Egy fiatal barátom ezt mind csinálta, az OTDK-s kutatása például az index címlapra került...

2020. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a jogtudomány területén nem vagyok jártas, de van tapasztalatom az egyetemi gyakorlatokkal kapcsolatban. Csakúgy mint az álláskeresésnél ezeknél is a kapcsolatok számítanak. A gyakorlatok hasznosak lesznek majd az első álláskeresésnél ugyanis a munkáltatók nem szánnak időt kezdők betanítására és azt hiszem ez minden téren igaz. Az egyetemi idő alatt megszerzett tapasztalatok sokkal jobban számítanak mint a vizsgaeredmények, amit nálam egy az egyben figyelmen kívül hagytak.
2020. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakkollégium, diákszövetkezet, jelentkezel programokra. Tanfolyamok is szoktak lenni, ami nem feltétlenül kapcsolódik szorosan a szakhoz, de lehet kapcsolatokat kiépíteni, ismerkedni.

Mindenképpen az állásbörzék nem rossz opciók.

Jelentkezz pályázatokra, egyetemen belül és kívül.


Illetve az előttem válaszoló által leírtakat tudom megerősíteni.

2020. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogon vagyok végzős idén. Én ezeket csináltam: demonstrátorkodtam, OTDK helyezett lettem a tavalyi OTDK-n, szakkollégista voltam, vannak publikációim, több konferencián tartottam előadást.

Ilyen tevékenységekkel nagyrészt már az eredményesebb hallgatók között voltam, de voltak - nem is kevesen - akik nálam is többet tettek le az asztalra.


Szakmai tapasztalat nagyon hasznos tud lenni, főleg, ha ügyvéd szeretnél lenni.

2020. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

A tanulmányi eredmények nem relevánsak. Legfeljebb az OTDK, ilyesmi.

Nem jogi hallgató vagyok, hanem mérnöki területen tanulok. Egyetlen helyen sem kérdezték meg, hányasra lett meg ez vagy az a tárgyam. Legfeljebb érdeklődés szintjén kérdezték meg volt-e bizonyos technológiákhoz kapcsolódó tárgyak.

Csak is a saját skillek, önképzettség számít szinte. Te mennyit tudsz. A vizsgaeredmények a legtöbb helyen tudják rohadtul nem számítanak. Eleve az oktatás hazánkban nagyon elméleti, nem sok hasznosat adnak át.

2020. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, ne hallgass az utolsó válaszolóra, teljesen más a műszaki / informatikai szakterület, illetve a jogi. Előbbi sokkal meritokratább, illetve nagyobb rájuk a kereslet általánosságban, emiatt megtehetik, hogy nem olyan jók a jegyeik. Jogi területen viszont számos helyen elvárás a Summa Cum Laude diploma, mivel igen erős túlkínálat van jogászhallgatókból. A mellett sem szabad elmenni, hogy jogi egyetem után 3 évig (szakvizsáig) anyagilag és szakmailag is igen kiszolgáltatott helyzetben leszel, rossz tanulmányi eredménnyel csak lábon lőnéd magad és nem jutnál be jó munkahelyre a karriered elején.
2020. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!