Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE BTK keleti nyelvek és...

ELTE BTK keleti nyelvek és kultúrák után milyen mesterszak?

Figyelt kérdés
ELTE BTK keleti nyelvek és kultúrák után milyen mesterszak(ok)ra lehet tovább menni? (Kreditvizsgálattal, vagy anélkül.)

2020. jún. 23. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerteágazó, de ez attól is függ, hogy mi lesz a főszakod a keleti nyelvek és kultúrákon belül, hiszen az ELTE-n ez lehet a kínaitól kezdve a mongolon át a héber is akár. Általában ezeknek a szakoknak van közvetlen egy mesterképzése is: Sinológia, Hebraisztika, mongolisztika, iranisztika. Nem tudod véletlen, hogy melyek azok a szakirányok, amik neked szóba jöhetnek? :)
2020. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Engem a koreai szakirány érdekelne, tudom, hogy van koreanisztika mesterképzés. Csak az érdekelt volna, hogy lehet-e valami mást is választani, vagy csak a koreanisztikát. :)
2020. jún. 23. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet :) A nemzetközi tanulmányok amit megpályázhatsz biztosan, mert oda a bölcsészek simán jelentkezhetnek pl. De a fordító-tolmácsi mesterképzésre is bármilyen diploma rendben van, ha tudsz azokon a nyelveken, amiket meghirdettek :) Illetve ez majd a minorodtól is függ, mert a minorod alapján is tudsz majd mesterre menni. Koreai mellé szerintem érdemes valami könnyebbet. Sokan felvesznek egy nagyon nehéz minort és utána nehéz váltani csúszás nélkül :(
2020. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nagy segítség! :) milyen minort ajánlanál mellé, ami könnyebb? :)
2020. jún. 24. 11:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!