Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárképzés 9 évvel érettségi...

Tanárképzés 9 évvel érettségi után? Gyerekek mellett jó ötlet ez a szakma?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 9 éve érettségiztem le középszinten.

Azt tudom, hogy kell emeltszintű vizsgát raknom. Itt mik a minimum követelmények? (magyar, biológia, rajzból választanék kettőt)

Estin vagy levelezőn lehet csinálni?

S utolsó kérdésem, gyerekek mellett jó ötlet? Többen óvva intettek, mert nem lesz rájuk időm.

Nagyon köszönöm a válaszokat

28/N



2020. jún. 24. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm baba mellett csinálja, nincs vele gond.

Bár én inkább a tanítóit javasolnám. 1-2 évvel rövidebb, attól függően, hogy tanárként középiskolában szeretnél-e tanítani.

Úgy tudom lehet levelezőn csinálni. Az hogy mennyire nehéz, meg mennyire kell sokat tanulni, relatív. Szerintem nem a legnehezebb szakok közé tarzozik, de azért semmiképpen nem könnyű.

2020. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb levelezős nehezen bírja gyerek és munka mellett. Ettől függetlenül ha tényleg úgy érzed, hogy az a hivatásod, hogy tanár legyél, szerintem meg lehet csinálni, csak elég céltudatosnak kell lenni hozzá, nameg rengeteg energiára van szükség.

Én is tanárképzésen tanulok, és pl. magyar szakon rengeteget kell olvasni szép- és szakirodalmat egyaránt.

Azt látom sok levelezősnél, hogy mivel nincs idejük/energiájuk, ezért felületes tudást szereznek csak, ami addig oké is, amíg csak a vizsgán kell átmenni, de utána ezeket tanítani is kell majd. Szerintem ha már tanárképzésen van valaki, és ebben a szakmában is szeretne elhelyezkedni, a képességeihez mérten próbáljon meg jó tanárrá válni az alatt a rengeteg év alatt.

2020. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!