Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szerb tanítási nyelvű...

Milyen szerb tanítási nyelvű gimnáziumok vannak Budapesten? Személyes tapasztalat valamelyikről?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem Szerbiában él, és szeretne Budapestre felvételizni egy szerb tanítási nyelvű gimnáziumba. Tudtok ilyen iskolát?Esetleg van valami személyes tapasztalatotok valamelyikkel?

És ha felvételizik egy ilyen suliba, meg kell írnia a központi írásbelit?



2020. júl. 4. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A Nikola Tesla suli a Rózsák terén. Én anno oviba és általánosba jártam oda, az pocsék volt, de a gimi része nagyon feljavult, úgy hallom. Sok a keményen tanuló szerbiai diák, akiknek ez egy "ugródeszka" nyugatra (magyarországi érettségi stb...). Elég nagy a verseny is a helyekért éppen ezért.

Szerintem nem kell központit írni, elvégre szerb tagozatra semmi értelme magyar nyelvű felvételi vizsgát elvárni... azt el kell olvasni a suli weboldalán, hogy mi a feltétel.

Ha egyéb érdekelne a suliról, írj nyugodtan privátot. A gimiről azonban sokat nem tudok nyilatkozni, ráadásul már sok éve, hogy oda jártam, így lehet nem minden aktuális, amit tudok.

2020. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!