Milyen pályára menjek?

Figyelt kérdés

Az orvosin, a jogon illetve a rendőrtisztin gondolkodom.

14 éve szeretnék orvos lenni, mindíg is ez volt a nagy álmom. A gyakorlati részével szerinrem nem is lenni baj, nagy érzékem van a betegségem felismerésében és kezelésében. Nagytatámat 10 évig gondoztam, szinte egyedül (délután, éjjel, reggel). A prblémám szetinem az elmélettel lehet.

A jog iránt nemrég éreztem valami késztetést, ugyanis rájöttem hogy egész jól boldogulok ha emberek előtt, hosszan kell érveljek és beszédet tartsak. Valamilyen szinten a gyakorlati részével itt is elboldogulnék, itt is az elmélethegyek riasztanak meg egy kissé.

A rendőrtisztin az motivál(t) hogy katonatiszti családból származom. Az a világ mindíg lenyűgözött.


Ami a személyiségemet illeti: szeretek küzdeni, bár kissé lusta vagyok ha kötelező dolgot kell csináljak. Sosem adom viszont fel és mindíg próbálom a maximumot nyújtani. Nagyon jó vagyok nyelvekből (magyar, német, angol, olasz, román, orosz) , fizikából, rajzból, biológiából, közgazdaságtanból.

Ezeket csak azért, hogy lássátok esetleg, mivel hozhatóak ezek összefüggésbe. Persze tudom, nem sokatmodnó mindez, s nem is így kell pályát választani, de szükségem lenne minél több tanácsra,mert nem szeretném megbánni amit csinálok. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2020. júl. 4. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én joghallgató vagyok, de azt tanácsolom, hogy ne válaszd a jogot, ha nem vagy teljesen elhivatott és ebből akarsz megélni. Elég sokan jelentkeznek jogásznak és valóban hasznos munkát csak akkor tudsz majd találni, ha leleményes vagy.

Ellenben az orvosival, akikből jelenleg kevesebb van, mint kellene.


A rendőrtisztiről nem tudok mit mondani, de ha fel vagy készülve a hatalmas anyagra, akkor mindenképp az orvosit válaszd! (pláne, ha jó vagy a reál tárgyakból. Nem mellesleg jogon a humán tárgyak/humán készség számítanak inkább.)

2020. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen hibrid, és egyben gyakorlatorientáltabb szak nem érdekelne esetleg? Sajnos még ismerni se ismerek senkit, aki ilyen szak(ok)on végzett volna, de hátha lesz itt valaki, aki majd megerősíti vagy megcáfolja, amiket leírok.


Van ilyen, hogy egészségügyi szervező, ami nyilván nem bír olyan presztízs értékkel, mint egy orvosi vagy egy jogi egyetem, viszont cserébe fele olyan hosszú (három és fél év, és nem kell utána rezidensként, illetve ügyvédjelöltként dolgozni két, illetve három évig). Kell hozzá valamennyi egészségügyi tudás, viszonylag sok informatikai, plusz gazdálkodási és némi jogi. Szerintem nyelvtudással jól párosítható. Semmelweis és BME indítja közösen. Hogy elhelyezkedni hol tudsz vele, azt sajnos nem tudom - így tippre magánkórházakban jó esélyeid lennének egy-egy adminisztratív (később akár vezetői) pozícióba.


Konduktor. Régen külön főiskola volt hozzá, ami beleolvadt a Semmelweis-be; négy éves képzés. Ez félig pedagógiai, félig egészségügyi, mivel - legjobb tudomásom szerint - mozgássérült gyermekek oktatóit nevelik itt ki. Ha esetleg külföld lenne a cél, akkor kifejezetten jók lennének a lehetőségeid (lehet, hogy itthon is, erről nincs sejtésem se). Ezt a jó diagnosztikai és gondoskodó képességeid miatt gondolom jónak.


Igazságügyi igazgatási. Három éves, főleg büntetőjogot lehet ott tanulni (de teljes értékű jogász nyilván nem leszel tőle). Ha vonz a közszféra (a katonatiszti családi háttér miatt gondolom), akkor ez is egy jó választás lehet, bár itt az idegen nyelveket valószínűleg nem fogod tudni annyira kamatoztatni (legjobb tudomásom szerint bíróságokon lehet elhelyezkedni vele).


Hány éves vagy egyébként? Nő vagy férfi? Megengedheted, hogy úgy járj egyetemre, hogy közben nem dolgozol?

2020. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, férfi. Igen, megengedhetem magamnak, van egy családi vállalkozásunk. De főállásban nem üzlettel szeretnék foglalkozni, engem inkább ezek a szakok érdekelnek
2020. júl. 5. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!