Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne lehetőségem Magyarország...

Lenne lehetőségem Magyarországon érettségizni?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, és csupán 10 osztályt végeztem Romániában. Jelenleg is itt élek, és dolgozom egy határmenti kisvárosban. Szívesebben tanulnék tovább esti tagozaton, és érettségiznék Magyarországon. A magyar állampolgárságot megszereztem, de sajnos nincs magyar lakcímem. Így, hogy külföldön élek, és román szakiskolában végeztem, mik a lehetőségeim?

2020. júl. 7. 21:33
 1/9 anonim válasza:
4%
Ne nevetesss mit akarsz itt 30 évesen? Eddig mit csináltál? A román 10 osztalyodal kitorolheted, próbálj odahaza keresni valami lepukant gettós iskolát.
2020. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
1-es: mégis milyen stílust engedsz meg magadnak? :O És te nézel le másokat? Milyen jogon, alja paraszt!
2020. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
13%
Első vagyok. Elnézést kérek, talán kicsit valóban durva voltam. Nem nézem le a kérdezőt csak próbálom a realitás felé terelni hogy ne álmodozon.
2020. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

#3 Lehet neked is érdemes lenne érettségizni Mr. "álmodozon".


Szerintem érdemes megérdeklődni az esti iskoláknál (amiket kinéztél), hogy ők mit javasolnak. Biztos van rá lehetőség, ha még az állampolgárságod is megvan. Felső korhatár nincsen, az biztos!

2020. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni a kérdésedhez, de ne hallgas az első válaszolóra, sosem késő elkezdeni, sok sikert kívánok!
2020. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom esti elkezdéséhez elég ez, 2 év alatt le is érettségizhetsz, de mindenképp érdemes megkérdezni az estis szervezőket.


1-re meg ne is figyelj, vannak akik a saját sikertelenségük miatt próbálnak magukkal rántani

2020. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer helyettesítettem egy esti gimiben. Pont jött beiratkozni egy szintén erdélyi hölgy, de neki szakmája már volt. Tudtommal a rendszer úgy működik, hogy elvégzett éveket és szakmát beszámolnak, az utóbbit 2 évre, vagyis 2 éves lesz a 4 éves érettségi. A fent említett hölgynek is 2 éves lett, mert már volt egy szakmája.

Ha neki azt elfogadták, akkor feltételezem neked is elfogadják a 10. osztályod, vagyis neked is csak 2 éves lesz az érettségi. Egyébként elég laza, heti csak 2 napot kell bejárni, de ha ki is hagysz havonta pár alkalmat, nem verik nagy dobra.. (Legalábbis ott így volt).

Amúgy bőven vannak veled egykorúak de idősebbek is, szóval ettől nem kell tartani.

2020. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ne Magyarországon képzeld el a jövődet. Nem elég, hogy szegény ország, még sok a primitív bunkó is. Láthatod magad is.
2020. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#1-es mikor ilyeneket írsz mit érzel?

Miért kell tuskónak lenni?

Nem hogy örülnél, ő legalább szeretne fejlődni és szeretne tanulni.

2020. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!